FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 17:18:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: stř 11. srp 2021 8:33:15 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
Měla by to být skutečná vzdálenost (pásmem od kolíku ke kilzóně).

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp 2021 14:41:10 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 29. čer 2015 10:41:09
Příspěvky: 433
Sklopka může být zapíchnutá ve stráni. Tam bys potom těžko hledal patu stromu ;) :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2021 11:46:06 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 25. lis 2019 8:02:44
Příspěvky: 50
Vážení kamarádi, kamarádky, střelci. Mám v hlavě nějaké "kacířské" myšlenky, o které se chci s Vámi podělit. Zatím jen námět. Bodování bych v HFT předělal na body 1 - spadne sklopka, 0 - nespadne sklopka (je jedno jestli cinkne nebo ne)!
Proč takovéto bodování:
1. odpadne velký stress u povinných poloh (prostě trefím hit zónu, nebo ne);
2. bude jedno jaký tvar má sklopka a jak je veliká (odpadnou stressy z malých "lízátek", naopak se mohou se vyrobit těžší sklopky tím, že menší sklopka - velká hit zóna, velká sklopka - malá hit zóna, tak aby bylo těžší odhadnout velikost hit zón);
3. konečně můžeme udělat sklopky různých tvarů a "vyhnout" se tvarům zvířat a živých věcí, protože:
- střelba ze vzduchovky je na živé cíle v ČR zákonem zakázána;
- různí aktivisté se pořád ptají proč simulujeme střelbu na živé cíle;
- mediálně je to neprodejné - nikdo nás v médiích nechce, protože simulujeme lov = měli bychom být sportovci - né lovci (kdo chce být lovec ať se přihlásí do myslivosti);
- v biatlonu (olympijském sportu) se také počítají zásahy = spadlé terče, nikoli cinknuté.

No doufám, že mě za moje nápady neukamenujete... myslím, že cílem HFT (i ten název by bylo dobré upravit) by mělo být aby se stal olympijským sportem, tak jako jiné střelecké disciplíny.
Prosím jenom můj námět. Děkuji za pochopení! :shock:

_________________
STEYR HFT Challenge
MTC Viper Connect


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2021 18:49:01 
Offline

Registrován: úte 15. zář 2020 13:49:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Svoboda nad Úpou
Souhlasím ve všech bodech a podepisuji! Odpadnou dohady, jestli cinkla, nebo ne.. prostě buď sklopka padne, nebo nepadne. Jsem pro aby se s to zkusilo a uvidíme, jaký bude ohlas u jiných střelců. Věřím, že většina bude pro. Možná to udělá velký rozdíl na výsledkové listině mezi výbornými střelci a těmi průměrnými, ale to se ukáže, až to vyzkoušíme;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2021 20:30:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2020 20:49:55
Příspěvky: 73
Já jsem také pro. HFT je málo "sportovní", toto by jej povýšilo. Novým střelcům to vadit nebude, protože by starý systém nezažili a pro stávající to bude alespoň větší výzva. Taková trať pouze z "lízátek" a bodováním 0-1, to už je zajímavé i pro sportovní veřejnost a také větší adrenalin pro soutěžící (žádné rány jistoty do těla při povinných polohách apod).

_________________
HFT WINNERS!
https://hftwinners.cz

Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20

Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2021 18:18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
A přestříkal bych killzony na modro, protože střílíme do černého. :roll: Zelená být nemůže urazila by se mimozemská entita.
Važte si toho co máme.Hlavně se nesnažte uspokojit aktivisty.
S čím se dá souhlasit, je změna bodování. Jeleni vyhlásili závody s novým způsobem bodování, rád si to na louku zajedu vyzkoušet.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2021 19:34:07 
Offline

Registrován: čtv 08. říj 2015 20:02:13
Příspěvky: 614
Bydliště: Frydek-Mistek
Ano souhlasím s Xpetrem taky si to rád vyzkouším snad už jen zbývá spravedlivě losovat skupiny těsně před soutěží .Jednak odpadá pořadatelům komplikace kdo přijede a kdo ne.Není přece obrovské zdržení když při zápisu se karty vloží do krabice -junior se připne k zákonnému zástupci a můžou se losovat skupiny,protože když je skupina vybraná tak i výsledek je lepší tak proč by měli někteří tolerovat tuto výhodu .Když chceme více spravedlnosti proč toto nepodstoupit,není možné se všem zavděčit při výběru skupin takto by to bylo naprsto jasné .Nemyslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pát 27. srp 2021 10:30:43 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 60
Zuki píše:
Já jsem také pro. HFT je málo "sportovní", toto by jej povýšilo. Novým střelcům to vadit nebude, protože by starý systém nezažili a pro stávající to bude alespoň větší výzva. Taková trať pouze z "lízátek" a bodováním 0-1, to už je zajímavé i pro sportovní veřejnost a také větší adrenalin pro soutěžící (žádné rány jistoty do těla při povinných polohách apod).


A já myslel, že HFT nemá byt " sportovní ", ale má napodobovat lov ( šoulačku ). Spravedlivé ano, ale ne sterilní, osekané a naplánované střílení do lízátek. Kouzlo HFT je právě v originalitě každého výstřelu, romantice přírody, neustále se měnících podmínkách, partě kamarádu, rozdílností zbraní a zkušeností, štěstí a psychice, ...... a někde úplně na konci závist, povyšováni, sobeckost, honba za výsledky za každou cenu, ......Asi se pletu, nebo jsem z jiného světa. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pát 27. srp 2021 12:14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2020 20:49:55
Příspěvky: 73
To Marysh: Ale přeci to všechno by zůstalo, jen by místo zvířátek byla lízátka, se kterými se dá dělat ještě víc pitomostí jak s klasickou sklopkou (obří tělo s malou killzónou a naopak, nebo killzóna vyosená apod.). Navíc u opakovaně používaných zvířátkových sklopek se dá zapamatovat velikost killzóny, to by bylo u lízátek téměř nemožné. Také nemusí být lízátka jen s plnými těly, klidně s různými dírami a drážkami (semtam se i vyskytují). Myslím si, že by ničemu neuškodilo střílet místo na veverku a "pikačua" do nápaditých lízátek, třeba ve stylu slavné "pavučiny". Pak by bylo HFT určitě přístupnější i pro nějaký televizní/internetový přenos a nový lidé by se s ním nesetkávali jen přes známost, nebo náhodou (jen velkou náhodou jsem zjistil, že něco jako HFT existuje).

Neustále měnící se podmínky a prostředí by samozřejmě zůstalo, stejně tak i originalita sklopek, závod v přírodě za různého počasí, stejně jako různé zbraně a zkušenosti a parta super kamarádů.
Tato moje myšlenka nebyla pro sterilizaci tohoto nádherného sportu, ale kvůli tomu, aby se o něj začalo zajímat víc lidí, aby odpadly dohady ohledně cinklo/necinklo a aby se závod i trochu ztížil (i když nepodávám ani teď bůhvíjaké výsledky :D ). Za sterilní závody jsou tady VzPu a VzPi, opravdu není nutné přidávat do skupiny další.

_________________
HFT WINNERS!
https://hftwinners.cz

Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20

Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pát 27. srp 2021 15:14:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. zář 2014 21:03:13
Příspěvky: 309
Bydliště: RPR
Jsem pro ,ale ještě bych upravil : střelba pouze ve stoje nebo v kleče (s oporou nebo bez).
Vyzkoušeno na pár závodech , pro mne - lepší, rychlejší, zábavnější. ;)

_________________
Beskydští Vzduchovkáři since 2014
>> Beskydští Vzduchovkáři - Youtube <<
HFT ELITE


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz