FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 9:49:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: sob 28. srp 2021 17:50:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 7:45:39
Příspěvky: 676
Bydliště: Drozdov
Dlouho jsem tu nebyl ale někdo mě upozornil ať si to tu přečtu. Co tu napsal Láďa Bob jsem se zasmál. Rozhodně nechci urážet nebo tak něco. Každej má svoji hlavu a svůj názor. To je v pořádku. S bodování 1 a 0 souhlasím a už jsme to párkrát rozebírali. Doufám že tomu tak jednou bude. Několikrát jsem slyšel diabolku plesknout do stromu či proletět a střelci hlásili 1. Také někteří hůř slyší a píší to co jim kdo nahlásí. Ale že odpadne stres ať je to kvůli čemukoliv je píčovina. Dobrej střelec stres musí zvládnout. Dívat se do optiky a vidět nějaké patvary či jen lizátka je také píčovina. Většina strělců uvítá to že v optice vidí pokaždé něco jiného zvlášť když sklopka fakt stojí za to. Třeba Josef 1000 má nádherné siluety zvířátek. HFT je simulace lovu tak proč lovit jen lizátka nebo nějaké patvary. Nevím co je to hit zóna ale vím co je killzóna :D

_________________
Anschutz 9015 FT Basic + MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
Slávie 631 (177)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2021 9:55:30 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: sob 29. srp 2015 13:42:35
Příspěvky: 77
Bydliště: Ústí nad Labem
Podělím se také o názor:
1/ 1 a 0 - je dobrá cesta, na tom se asi většina shodne. proč - to už asi není potřeba opakovat.

2/terče a úprava názvů: klidně hit zóna - vždyť je to jedno. Jestli to bude pavučina , nebo vetřelec, žárovka, kosočtverec (:-) nebo imaginární autíčko a budeš trefovat přední kolo..:) ..i zde je možno vymyslet spoustu nápaditých a veselých témat. Trochu se to odklání od původního záměru tohoto amatérského sportu z doby vzniku (viz na jiných webech co je HFT), ale budiž - pokud to přinese to, co se očekává.
Cílem je (pro ty, co nebyli u debat na MR ČR v Cholticích nebo někde jinde...) - používat "nedráždivé pojmy" (killzóna, hunter, střílení do zvířátek - byť plechových...), aby to nepůsobilo "strašidelně..." nebo militantně (i když to slovo zde působí dost nepatřičně...). Cílem je zpřístupnit "airgun field target" širší, laické veřejnosti. Jako zábavu a střeleckou sportovní disciplínu.
Ale to už trochu opakuji předchozí komentáře.

Všichni, co HFT střílíme víme, že je to jen o střílení podle pravidel HFT, o balistice, odhadu vzdálenosti a větru atd... ne o zabíjení :). Nicméně je to nějaký vývoj a pokud chceme HFT víc medializovat, k nějakému ústupku asi musí dojít. Všechny střelecké sporty jsou tím nějak dotčené, proto se nestřílí na holuby ale na asfaltové terče (a máme 2 medaile na olympiádě, že...), IPSC také používá cíle/targets - jestli se nepletu, biatlon také střílí terče...

Naši prarodiče měli dvůr plný slepic a kachen, pěkně je nakrmili, přecpali jim krky a pak je prostě setli sekerou nebo jinak omráčili a ...nakonec snědli. A nikdo to v té době nepovažoval za něco divného. Dnes jsou i zákonem stanovena pravidla na humánní porážku.
Je to asi nezbytný vývoj i ve střeleckém sportu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2021 11:05:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 7:45:39
Příspěvky: 676
Bydliště: Drozdov
Ano, naši rodiče, ale i my tak pokračujeme ve výkrmu králíků, kuřat, kachen, krůt atd... Stejně jako oni i my jim musíme setnout hlavu dát za uši atd... Děláme to pořád stejně. Takto je to nejrychlejší a bezbolestné pro ty zvířata. Nevím jak jinak bych to měl udělat humanněji. Napadá mě dvě věci jak jinak to udělat. Vezmu např. vykrmenou krůtu zajedu na veterinu a tam ji dají jednu injekcí aby ju uspaly a druhou injekcí zastavili srdce a potom je můžeme s klidným svědomím sníst i těma sračkama co do ní napchali. Samozřejmě že za injekce zaplatíme. :( nebo zajedeme na jatka kde nám ju zabíjí stejně jako my a zase někomu za to pěkně zaplatíme. Je to věc názorů. Kdo nikdy doma nechoval, tak nepochopí. Nechci se dožít že to jednou vše zakážou, protože to není humánní nebo co a budeme se cpát sojový masem nebo umělé vytvořeným masem. Děkuji nechci! Hunter = Lovec. Tím pádem se to nebude jmenovat HFT ale třeba FT2, protože FT tu už máme. Nikdy jsem na nic živého nestřílel ani to nemám v plánu. Nejsem myslivec. Střílím jen ze vzduchovky. Ale střílet na plechové siliuety zvířátek mě nepřijde nic špatného. Toto mě říká můj selský rozum. :D Opět to je věc názorů. Jinak nemá problém přijet na závod kde se střílí třeba jen na lizátka ale už to nebude tak atraktivní. Díky EU se řítíme někam do prdele!!! :(

_________________
Anschutz 9015 FT Basic + MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
Slávie 631 (177)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2021 14:16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
-
Citace:
používat "nedráždivé pojmy" (killzóna, hunter, střílení do zvířátek - byť plechových...), aby to nepůsobilo "strašidelně..." nebo militantně (i když to slovo zde působí dost nepatřičně...)

Komu se leze do zadku? Když teď uhneme, tak až bude potřeba udělat nějaký ústupek, tak už třeba nebude kam. Na tyhle aktivity dojedeme. Dle mě je jedno jak vypadá terč a jak se co jmenuje. Normálně uvažující člověk pochopí a těm ostatním bude vadit vše. Až to řádně zpropagujete
Citace:
Pak by bylo HFT určitě přístupnější i pro nějaký televizní/internetový přenos
přijde ekoterorista a bude mu vadit, že se pohybujeme venku a vypouštíme vzduch čímž ofukujeme květiny, tak přestě to bude ten moment kdy dostřílíme.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2021 15:46:21 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2016 17:29:05
Příspěvky: 60
Zpřístupňovat, zjednodušovat, propagovat, reklamovat, medializovat,........ přesně to je cesta do pekla. HFT je pro " zvláštní " lidi, pro jednoho z tisíce, pro .....( každý si tady doplní své jméno :D ) Chcete tu svobodu, krásu, jedinečnost, kamarádství, ..... ohraničit přísnými pravidly, rozpustit v davu lidí, poslat na Olympijské hry ????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2021 19:47:22 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 25. lis 2019 8:02:44
Příspěvky: 50
Vidím, že jsem tady "rozvířil" zajímavou debatu na téma "jak dál s HFT", aneb, jak "posunout" dál HFT. Všechny sporty se vyvíjení, jak technicky, tak i pravidly... Stačí se podívat na pravidla hokeje a fotbalu... tedy historicky. Já ze vzduchovky střílím už 50 let. HFT - 3 roky. Nemám tedy mnoho zkušeností... Vím ale, že do budoucna střílet na siluety "živých" tvorů je prostě neprůchodné a nemožné... A ještě to prezentovat mladým, nastupujícím střelcům. Podívejte se na biatlon, dnes velmi populární sport. Ten vznikl v podstatě z vojenské disciplíny. Doběhni, zabij nepřítele a uteč. Je ale možné to takhle dnes prezentovat. Ani náhodou... Prostě si myslím, že HFT by měl být do budoucna střelecký sport, nikoli výcvik a nácvik střílení živých cílů (podobně jako ten biatlon). Jestli to tak necháme, tak nás bohužel někdo zruší stejně sám.... Prosím neukamenujte mě !!! Poznámka: Česká sklopka (jestli si toho už někdo vůbec všiml...) už dávno siluety zvířat a ptáků nepoužívá !!! Napadlo Vás to??? A jsou to "mizerné" závody HFT?

_________________
STEYR HFT Challenge
MTC Viper Connect


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2021 20:32:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
Teď píšeš jak agitátor EU. Ale meze se ti nekladou, můžeš začít pořádat závody dle svých představ.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: ned 29. srp 2021 20:36:19 
Offline

Registrován: ned 05. říj 2014 20:51:32
Příspěvky: 286
S bodováním souhlasím už to mělo být dávno ale to ostatní?To aby jsme za chvíli nestříleli jen na schválených střelnicích protože střílení ve volné přírodě bude trnem v oku ekoteroristům(přeci jen se sem tam trefí strom ustřelí větvička,ap.) A při rozpravě by jsme mohli pokleknout :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pon 30. srp 2021 12:43:43 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 25. lis 2019 8:02:44
Příspěvky: 50
Zdar střelci HFT. Říkat o mě, že jsem "agitátor EU"... to už mě trošku uráží....! Chci jen abychom uvažovali o tom "jak dál"... nic víc. A tratě České sklopky stavím. A jde to i bez siluet zvířátek - viz trať na MČR 2021!!! Nikomu neberu jeho názor. Nikoho také nehodlám "přesvědčovat". Ať se každý zamyslí sám... Tak ostrou mušku!!!

_________________
STEYR HFT Challenge
MTC Viper Connect


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla HFT
PříspěvekNapsal: pon 30. srp 2021 13:34:48 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 29. čer 2015 10:41:09
Příspěvky: 433
1. To bude asi zrušen i lipovský Kňór :o Přece nebudeme střílet do chudáků prasátek :( ;) :D.
2. A vůbec, vše co se prodává v marketech se rodí v regálu nebo v mrazáku :D.
3. Lidem kterým je líto zastřeleného nebo jinak zabitého zvířete říkám ,,Už jste někdy byly na jatkách? Tak si tam udělejte exkurzi :D.
4. atd
5. atd
6. atd


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz