FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 11:44:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 12:17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 272
Osobně bych povinné polohy s oporou nechal jako volitelnou položku pro organizátory, ale omezil bych je max. počtem dvou stanovišť s oporou. Tedy max. dva kleky, nebo dva stojáky, nebo jeden a jeden.
Pro Fera: U počtu stanovišť benevolence je. Píše se MINIMÁLNĚ 30 terčů. To bych neměnil.
Spíše bych zavedl pravidlo, že se nesmí křížit provázky od terčů. Stává se, že mířím a najednou mi v optice ,,lítá´´ provázek od vedlejší sklopky.
Ještě bych se přimlouval za posunutí max. vzdálenosti na 45 či 50 metrů a minimální na 9m (bezpečnost).
Naopak bych zakázal ukazatele větru na zbrani, protože dost často se motají před hlavní a střelci je upravují i s nabitou vzduchovkou!
JS

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky JelenTeamu.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 15:18:15 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. bře 2016 6:19:23
Příspěvky: 66
Bydliště: Znojmo
* nevsiml jsem si, ze by nekdo napsal, ze je mu to jedno, vsichni tady psali, NErusit opory
* poloha klek/stoj s oporou nemuze byt z principu tezsi, nez leh s oporou (jak jsi psal), pokud jsou lehka pravidla, 40mm@30m, tak neni nic snazsiho nez to upravit :-)
* 100% ferovost nebude nikdy krome telocvicny (pocasi, vitr, zvyseny horizont pri malych loktech...) ty vymluvy na jinou krivost / barvu / velikost "stromu" neakceptovat, vzdy se to da nejak strelit i "zleva" pro pravaka, "zprava" pro levaka...
* 28:2 je divny pomer, to by meli urcite zmenit "ONI"
* polohy s oporou nenahrazuji polohy bez opor, ale nahrazuji leh s oporou o zem = to, co kritizuji...

Takze na tom trvat i bazirovat. Pri hlasovani maji moznost ostatni staty nas prehlasovat... stejne tak zde, ale zatim nikdo nenapsal ZRUSIT. Treba se ČR-rušiči teprve ozvou, kdyz jich bude pocetne vice, nemam problem akceptovat zruseni...
H.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 16:41:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
* beru to podle toho co vidím na závodech - stavěči zkoušejí opory rušit a lidem to nevadí. Že se o tom na fóru všichni pohádáme, to je jasná věc. :D
* podle výsledků je to lehčí, stačí si porovnat nejtěžší varianty třeba klek 25mm/27m a leh 25mm/37m
* počasí ovlivnit nelze, ale těžko můžeš na Mistrovství Evropy říct levákovi - "sorry, třeba ten strom bude příště naklopený na druhou stranu"
* jo, 28:2 je rozhodně divný poměr a právě proto se s tím snaží něco dělat

Potřeboval bych spíš nějaké logické argumenty, protože oni je mají a já ne. :?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 17:41:45 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
No, nechtěl jsem ale zajímavé téma. Píšu sem pouze svůj názor, nic rejpavého ani osobního - pro jistotu ...

- HFT se simulaci lovu dle mého názoru nemá nic společneho, spis ten název může iritovat a krom toho se pouzivaji upravené terčové flinty na ISSF včetně strelecké rukavice, testovaného střeliva atd.
- vsechny tri polohy leh, stoj, klek bych poctem rozdelil po tretinach. Tedy když bude 30 sklopek na zavod tak 10x leh a atd.
- vsechny tri zmíněné střelecké polohy bych navrhoval plně bez opory, tzn i leh. Tedy žádná boční opora o kolik a pod. Pouze ruka pod palmrestem nebo předpažbím. Také bych zrušil možnost opírat botku o zem ale je mi jasné, že kontrola by byla klopotná.
- zrušil bych siluety sklopek ve tvaru zviřat a siluety bych spíše minimalizoval
- povolil bych vexlovat s palmrestem

Výsledkem by se mohlo stát "HFT" velmi zajímavou sportovně-střeleckou disciplínou, která by časem mohla být uznávána širší střeleckou komunitou.

Trochu jsem se vzdálil od poloh ale ono to cele tak nejak souvisi.

Samotnou kapitolou je bezpecnost, potom stavitele trati a rozhodci.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 18:24:56 
Offline
Moderátor

Registrován: stř 12. bře 2014 20:19:47
Příspěvky: 850
Bydliště: Havířov
Souhlasím s Ferem, 30 sklopek bych nechal jen na zimní závody, ostatní minimálně 40 sklopek. Ve Skýcově se střílelo 2x50 sklopek a zvládli jsme to. Je to náročnější na přípravu a stavbu tratě a nedá se to stavět v den závodu, dá ale.....
K poměru 28:2, na co to má vliv, kdo kdy nastřílel 100%, vyjímečně se to někomu podaří. Může se dát povinně min. 2x stoj bez, 2x klek bez.
Stejně je to vše na pořadatelích, jak připraví trať a kolik dají povinných.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 18:56:14 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 487
Bydliště: F-M
Kubajzzi
kdo jsou to oni

Je vidět, že střílíte někde jinde :lol:
Není pro Vás třicet stanovišť moc :?: , že byste si dali hned rozstřel :lol:

Můj názor je:

Zimní- třicet stanovišť 2x stoj S, 2x stoj Bez, 2x klek S, 2x klek Bez, 2x leh bez (Stefanek)

Letní- čtyřicet s toho 12- 15 povinných např. 2+2+3+3+2.

Vzdálenosti bych neměnil, to bychom mohli měnit i kilzóny. To bych zatím nechal jak je.

Závod CAFTA a mistrovské závody je potřeba stavět velmi náročné.
Klubové závody bych nechal na organizátorech.


Postavit kvalitní trať v členitém terénu vyžaduje velké nasazení organizátorů a čas.
Proto bych tratě dál nekomplikoval.


Zatím jsem letos v zimě viděl dvě tratě které byly na vysoké úrovni.

Vladimír.K

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 19:01:53 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 487
Bydliště: F-M
Ještě dotaz pro statistiky KOLIK BYLO BOSUD STŘELENO KOMPLETU :?: :?: :?:
V

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 7:08:33 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Já mám polohy s oporou rád, je to hnedka pestřejší, polohy bez opory jsme teď v zimě přidávali na úkor ležek, protože jsme se o tom bavili s Termitem loni a poloh v leže je podle mě moc.
Mě by se líbilo oproti současnosti stížit střelecké polohy, střelba v leže od kolíku s palmrestem položeným na ruce a botkou na zemi, to je skoro jak z harrisek.
Když to shrnu, já jsem pro více povinných poloh, nerušit stávající, ale přidat je na úkor ležek.
Mě by se třeba líbilo při 30 sklopkách, 10xleh s kolíkem, 6x leh bez kolíku, 8x poloha bez opory, 8x poloha s oporou.
A potom povolit použití popruhu (nosného), povolit sed, tohle je nejspíš stejně jenom přežitek jak se kdysi HFT chtělo odlišit od FT a hlavně zatrhnout pokládání botky na zem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 7:57:15 
Offline
Moderátor

Registrován: stř 12. bře 2014 20:19:47
Příspěvky: 850
Bydliště: Havířov
V pravidlech by měly být dány minimální počty jednotlivých povinných poloh + průměr kilzony a vzdálenosti, zbytek je na stavitelích tratí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 10:24:10 
Offline

Registrován: čtv 08. říj 2015 20:02:13
Příspěvky: 614
Bydliště: Frydek-Mistek
Na stoprocent souhlasím s Vladímírem , Oldou a Petou zabavná střelba s různými polohami,naopok jěště bych přidal střelba jen z loktů ,opora volně stojící kolík .Pořád nevíme kdo jsou ONI,Kubo není nic lepšího když necháš hlasovat :P Utvoř nějaké tři jednoduché varianty a uvidíme co chcou naši příznivci a světoví příznivci at si střílí ve světě :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz