FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:08:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 11:19:22 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
"Oni" jsou zástupci zemí s kterými se bavím a chtěli by prosadit zrušení opor, tj. momentálně UK, Wales, Skotsko, Litva. A předpokládám, že se k nim přidají země, kde se více střílí FT, protože v FT žádné opory nemají, tak jim střílet bez opory nevadí.

Varianty dělat nebudu, protože nevím jaké. Tady se jenom na dvou stránkách objevily prakticky desítky různých návrhů. A to je jenom tady, teď si ty návrhy vynásobte počtem zemí, protože každý bude mít nějaký návrh a všude si myslí, že právě u nich to dělají nejlíp. :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 11:40:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 18:18:27
Příspěvky: 181
Bydliště: u Brna
Má-li být HFT alespoň trochu simulací lovu, polohy s oporou tam rozhodně patří. Navíc je s nimi závod opravdu pestřejší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 12:47:09 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Biatlon se původně nazýval "Běh vojenských hlídek", takže v zásadě by to měla být simulace rychlého přepadu, co nejrychlejšího postřílení nepřátel a okamžitého útěku... :D
Tedy stylově by se to mělo střílet v maskáčích na siluety vojáků. :)
Ovšem časem se biatlon vyvinul v čistý sport a na původní význam se zapomnělo. A s HFT to časem bude stejně, bych řek.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 13:39:46 
Offline

Registrován: čtv 08. říj 2015 20:02:13
Příspěvky: 614
Bydliště: Frydek-Mistek
Když se rozhoduje o pozicích bez střelců :roll: Tak si budeme muset vybrat kde budeme chodit a co budeme střílet a snad to neskončí někde po klubech ikdyž na druhou stranu kdo ví?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 14:33:36 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
O pozicích a pravidlech se v žádném případě nerozhoduje bez střelců! Akorát jde o to, že jde o pravidla pro X-zemí na světě a bude se o nich hlasovat mezi těmito zeměmi. Ne jako doteď, kdy se jednoduše přebíraly UKHFT pravidla a co tam nějakého anglána napadlo, to tam bylo.
Ono je jednoduché říct "My to chceme takhle", ale přesvědčit o tom i jiné země je už jiný level. A zatím jste mě žádnými argumenty nenabili, spíš jsem slyšel další nesourodé požadavky a různé pocity.
Jinak jestli se toho chce někdo ujmout, vyjednat mezinárodní pravidla za Českou republiku a přesvědčit zástupce ostatních zemí, jsem všemi deseti pro a může se do toho ihned pustit.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 14:41:18 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:21:48
Příspěvky: 487
Bydliště: F-M
Hft střílím proto, že mi technicky připomíní spíše lov iproti FT.
Pokud odstraníme polohy s oporou a povolíme sed tak můžeme přímo přejít k FT. V FT můžete střílet také z lehu, ale nikdo to nepoužívá protože propracovaný FT sed je stabilnější.

Kubo biatlon sem netahej, to už je úplně mimo.

Jsem pro střelbu bez opory botky o zem, odstřílel jsem takto celý zimní pohár a jde to.

Zvážil bych u povinných poloh zákaz použití klinku a podobných podpěr.

Chápu, že je problém v lesním terénu postavit pozici s oporou tak aby vyhovovala všem. Tuto neděli jsme měli postaveno několik stanovišť vyloženě pro leváky a každý se s tím musel nějak poprat.
Pro stavitele:
Naučte se využívat terén (zvlnění nebo zákryt) to střelce spolehlivě vyžene od kolíku.
Ještě je možnost v pravidlech zkrátit kolík. :lol: To budou brečet pružináři a střelci bez palmrestu :P
V

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=LxVIt_V3jJc
Steyr, Vortex


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 15:13:25 
Offline

Registrován: čtv 08. říj 2015 20:02:13
Příspěvky: 614
Bydliště: Frydek-Mistek
Já Tě chápu Kubo taky si Tě vážím ale jednají jak Oni si střílejí Ty zemně si upravuji ty pravidla ale my jsme Češi myslím si že Cafta zastupuje střelce HFT u Nás a pokud budeš znát názor Našich střelcú tak jen těm zemím ho referujěš a jestli na to budou nebo nebudou brád ohled je stejně jedno a schválí si co budou chtít a přesvědčit je no nevím ale do řiti jim lézt nemusíme Kdo bude chtít reprezentovat se to jistě doučí a natrénuje třeba na klubových akcích když se jim to zdá lehké at si vkládají diabolku opačně a nebo v rámci ekologie at střílí mraženým hráškem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 16:40:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
V pohodě.
Oni přišli s návrhem a argumenty a budou o tom chtít hlasovat. My můžeme přijít zase se svým návrhem a bude se o tom hlasovat taky.
Mně by se nejvíc líbilo, kdyby to tam bylo jako "3 stojáky, z toho minimálně jeden bez opory".

Jinak to s tím biatlonem bylo jenom jako příklad, jak se každý sport časem vyvíjí.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 17:25:19 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Napsal jsem co by se mi líbilo, je mi jasné, že část je neprůchodná, ale povinné polohy a silný vítr jsou poslední dobou to jediné co dokáže rozthat startovní pole a protože vítr je proměný faktor a nedá se s ním počítat, tak byl bych pro navýšení počtu povinných poloh na úkor ležek. To se mi moc nelíbí na HFT Masters, protože tři stojky a tři klečáky, ještě s tím součtovým limitem všech vzdáleností mi připadá málo.
Pokud se postaví jeden terč do solidní vzdálenosti (30+), tak ty zbývající dva jsou moc lehké a vlastně jsou pak jenom dva z šesti možných terčů pro stoj a klek s dostatečnou obtížností a zbývající čtyři jsou kolem dvaceti metrů a to mi připadá zadarmo (ne, že by něco takového nešlo minout :evil: , ale je to nepravděpodobné).
Když už, tak by bylo dobré navýšit ten limit aby se daly postavit alespoň dva obtížnější terče a jeden lehčí. Za zamyšlení by stálo i ležka bez opory (třeba taky 3x a za stejných podmínek jako stoj a klek), tzn. hezky na lokty bez kolíku, protože položit si na většině stanovišť prakticky pušku na zem, nějak se vedle ní poskládat, vykloubeným okem zboku koukat do puškohledu a bác... to mi moc střelecky košer nepřijde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 19:13:21 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Pokud bych měl napsat co by se mi líbilo,tak určitě to bude střelba na pěkné siuetky ať si to jsou zvířátka nebo předměty. Pokud budu absolvovat závod kde se bude střílet na nějaké jednotvary tak bude nejspíš můj poslední . Hezké sklopky,je to poslední co zustalo z historického "Hft". Z poloh bych změnil polohu" v leže" a to tak ze by se alespoň na polovině poloh muselo střílet vynuceně od koliku,bez omezení velikosti kilzony a vzdálenosti a procentuální viditelnosti dle vzdálenosti od koliku. Přidal bych nejspíš aspoň po jedné povinné poloze. Pokud bude poloha vleže tak sklopka může být strelitelna pouze z lehu ač je klek těžší ale mě jako stavitele omezuje ohlížet se na to aby kilzona byla čistě vidět i z jiné polohy. Pouze poloha klek by se měla dát střelit ze stoje. Pokud bude použita přírodní opora, nezohledňoval bych či je pro leváka nebo praváka,prostě tam ten strom takhle vyrostl....

Hodně špatně se staví tratě aby byly těžké pro pokročilé,zábavné pro začátečníky,strelitelne pro malé juniory, s omezením jaké je dnes.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz