FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 10:20:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Onsala Luftgevärsklubb
PříspěvekNapsal: pát 06. čer 2014 16:36:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
mandy píše:
...že švédská koruna je přibližně 3 Kč.

Na tohle pozor. To je samozřejmě pravda, ale v žádném případě to nelze vytrhnout z celkového ekonomického kontextu!
Je nutné toto vše porovnat s cenou lidské práce a pak taky se spotřebním košem (nájmy bytů, ceny potravin, ceny služeb...)

1) Všimněte si například té ceny za naprosto obyčejný hotel na malém městě (1000 SEK za dvoulůžák na jednu noc).
2) Vemte do úvahy, že i uklízečka nebo student/pomocný brigádník zde bere cca 11 000 SEK čistého měsíčně (od cca 80 SEK za hodinu hrubého).
3) Co bere inženýr v dobrém zaměstnání se raději ani neptejte...
4) Ale zase třeba chlap u holiče za prosté patnáctiminutové ostříhání taky zaplatí skoro 300 SEK, cenu za ženského kadeřníka nechtějte vědět...
5) Jedno pivo v hospodě stojí cca 60 SEK. Oběd v kantýně v práci 69 SEK, v restauraci ve městě je polední menu za 85 SEK (s vodou, pivo plus těch dalších 60 :mrgreen: )

Pak ještě pro upřesnění:
Organizační struktura sportovních organizací je zde již dlouhá léta propracovaná a stabilní. Mluvím-li o svazu, mám tím na mysli místní střelecký svaz (který sám o sobě není tím nejvyšším, nad ním je ještě celková všesportovní organizace, ani nejnižším - tam jsou ještě jednotlivé odbornostní sekce). V ceně svazových poplatků bývá zpravidla nějaká služba, jako například automatické předplatné svazového časopisu. Jsem i členem modelářského klubu a tam máme v ceně kromě modelářského časopisu taky kompletní pojištění škodní odpovědnosti z provozu modelů. Tohle vše je tu velmi přesně podchyceno a zorganizováno přes příslušné informační systémy (Velký Bratr je oproti tomu hadra).

Z toho je ale taky vidět, že založení zastřešující organizace je velmi výhodný krok pro daný sport nebo jinou zájmovou činnost. Stále totiž platí, že v jednotě je síla! Bez silného vlivu organizace se širokou členskou základnou by například žádná pojišťovna nenabídla tak výhodné pojištění, nikdo by nevzal danou činnost do úvahy a nepsal o ní časopis jen tak, úřady by se nebavily s organizátory jednotlivých akcí příliš přívětivě... U dostatečně silných organizací lze taky očekávat nějakou tu podporu od státu, včetně financí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Onsala Luftgevärsklubb
PříspěvekNapsal: pát 06. čer 2014 16:53:03 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
FlyBear: Trochu odbočím od aktuálního tématu.

Našel jsem (už před časem) na netu zajímavé video z FT soutěže právě z Onsaly: http://www.youtube.com/watch?v=qF8GzddDRf0

Zaujalo mne, že tam několik lidí střílí úplně bez optik a dokonce i pistolemi Zoraki/Webley (nebo pod jakým obchodním jménem se to prodává vé Švédsku). To mají pro ně nějakou samostatnou kategorii?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Onsala Luftgevärsklubb
PříspěvekNapsal: pát 06. čer 2014 17:31:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
My jsme začali závodit až letos, takže osobní zkušenost s touto kategorií nemám. Na žádném letošním závodě, ani v Onsale, tato kategorie vypsána nebyla.

Ale prošel jsem si historii minulých ročníků, kde jsem našel, že na některých závodech, zpravidla pouze v Onsale a někdy v Laxå, byla vypsána kategorie "otevřená miřidla 0 - 45 J" pro jakoukoliv krátkou nebo dlouhou zbraň, popřípadě zvlášť kategorie pro pistoli a zvlášť pro pušku s otevřenými miřidly. Našel jsem i závod, kde se podobné raritní kategorie zúčastnil jen jediný střelec.

Domnívám se, že šlo opravdu tak trochu o raritu. Zvlášť když tam vidím jako účastníky střelce, kteří běžně sbírají medaile v "normálních" kategoriích :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Onsala Luftgevärsklubb
PříspěvekNapsal: pát 06. čer 2014 20:00:20 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Aha.

Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Onsala Luftgevärsklubb
PříspěvekNapsal: sob 27. pro 2014 17:39:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:35:34
Příspěvky: 215
Bydliště: Varberg
Dnes jsme byli na malé povánoční soutěži - indoor na 10 metrů ve stoje, standardní terč pro vzduchovou pušku.
Tohle jsem nikdy netrénoval, byla to vůbec moje první taková soutěž. Vzal jsem pochopitelně svou TAU MK300, akorát jsem z ní sundal Sightrona...

Takže bodový výsledek sice nic moc, ale na třetí místo to stačilo :shock:

S pistolí jsem dopadl líp (TAU MK08), po rozstřelu druhé místo :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Onsala Luftgevärsklubb
PříspěvekNapsal: úte 30. pro 2014 14:51:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 7:45:39
Příspěvky: 676
Bydliště: Drozdov
Nic moc a třetí místo? :lol: Tak to bych taky chtěl. Jinak gratulace.

_________________
Anschutz 9015 FT Basic + MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
Slávie 631 (177)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz