FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 19. dub 2024 18:04:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 15. úno 2016 18:36:24 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3309
Bydliště: Praha
Já když jsem tam byl, tak to nakonec našli. Nalistovali to a ukazovali mi to.
Měli ji uvedenou v seznamu historických značek, ono to F se používá už dlouho. Akorát asi nikoho nenapadlo to zařadit do toho nového seznamu.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F v pětiúhelníku
PříspěvekNapsal: pon 15. úno 2016 19:00:51 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Co jsem se díval do Codexisu na znění platné před 1.7.2014 (tj. před nabytím účinnosti vyhl. č. 95/2014), tak tam ta příloha se vzory značek nebyla. Jen odkaz na tu úmluvu a ta v textu pouze vyjmenovává státy jejichž značky se vzájemně uznávají. Takže pokud jsi tehdy přesvědšil úředníka (policistu) že se jedná o něměckou značku tak to u vzduchovky nejspíše zapsal a dál neřešil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F v pětiúhelníku
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 0:05:46 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3309
Bydliště: Praha
Ono drtivá většina těch policejních oddělení zjevně používá hlavu, protože jak jsi správně uvedl, ČR je vázána mezinárodními smlouvami a pakliže jsme členy CIP, tak nemáme možnost neuznávat zkušební značky členských států sdružených v CIP, a kdybychom to nedodržovali, tak bychom v CIP prostě nebyli. Takže duch toho zákona je naprosto jasný.
Jiná věc je jakási vyhláška (335/2004, což ani není zákon) se svou obrázkovou přílohou, která mezi těmi pár obrázky nemá vyobrazenou značku německé zkušebny zbraní (F v pětiúhelníku), kterou jsou označeny statisíce, možná milióny zbraní (kromě vzduchovek například také všechny v Německu prodávané airsoftky).

Takže zákonodárce, který tvořil zákon byl evidentně s problematikou zbraní kategorie D seznámený a výslovně na ně pamatoval, na rozdíl od úředníka, který tvořil vyhlášku. No a někteří další úředníci, kterým nedochází nadřazenost zákona nad vyhláškou, pak dělají problémy normálním lidem, kteří potřebují cestovat na závody.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F v pětiúhelníku
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 0:29:25 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Ano souhlasím, bohužel to tu asi nevyřešíme... :(

Ještě mne napadla jedna věc:
Někde v té vyhlášce, nebo v zákoně byl §, který říkal, že v případě pochybností rozhoduje CUZZS. Takže ještě zkusit pohledat tam, jestli už nevydali (klidně i hodně v minulosti) nějaké stanovisko k této značce.

Zítra až budu zase u Codexisu, tak to zkusím přesně najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F v pětiúhelníku
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 15:10:32 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
Tak jsme to našel:
Zákon 119/2002 o zbraních a střelivu
§ 74
(6) Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva rozhoduje v pochybnostech o zařazení typu zbraně nebo střeliva do kategorie zbraní A až D.

Takže CUZZS rozhoduje o zařazení zbraně do kategorie a nikoliv o tom, jestli je či není potřeba ověření příslušné zbraně.



Na druhou stranu je přítomnost značky č.2 z prvního obrázku dokladem, že se jedná o plynovou zbraň, takže by asi na plynové zbrani být měla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F v pětiúhelníku
PříspěvekNapsal: úte 16. úno 2016 21:01:37 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
Ono je to tak, že je určitá skupina uznávaných značek (kde ono F není, ale není tam ani Z, které mám na svém AA ponovu vyražené já, na těch dvou starších mám klasickou českou zkušebnu). Pokud budou hodně přísní, pošlou tě na zkušebnu, kde ti to za peníze kusově ověří a rozhodnou...
A nebo se podívají, že je to pěkná sportovní vzduchovka a vydají papír (je to placená služba, kterou si zaplatíš tuším 700 EZP a 100 za každou zbraň), vzduchovky jim moc lidí ukázat nenosí.
Přecejen je to kategorie zbraní "D", která není až tak moc zajímavá a snad to tak zůstane.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz