FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 13:03:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2016 11:17:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1780
Bydliště: Praha
Cora píše:
nové air-chrony je designový nepodarek první třídy a střílet přes něj masochismus...


To by mě zajímalo kolikrát jsi do nového chrona Air Chrony MK3 střílel? A v čem spočívá ten masochismus?

Já jsem na ně při testech vystřílel tisíce ran a několik jsem jich úmyslně zničil. Jedním ze sledovaných parametrů byl mimo jiné i potencionální odraz střely nebo mechanická deformace přístroje.

Tak třeba víš víc než já...

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2016 13:29:23 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
Glyk píše:
Občas mam pocit, že se stáváme zemí 3světa - hlavně co se gramotnosti týká!!!
Čtení snas není takovej problém - možná :roll:

Emília S. má s manželom necelých dvadsať metrov od miesta chatku v záhradkárskej osade.

Co petr

Sice to asi neni uplne k tematu, ale to, ze ma nekdo chatu 20m od mista konani zavodu (coz je plocha nekolika stovek metru ctverecnich a vic), vubec nic nerika o tom, co se presne stalo, jestli byl u te chaty, odkud se strilelo, kam, jak to bylo oznacene, o co se to pripadne odrazilo, nebo se sel treba divat na zavody. Umisteni samotne chaty by bylo podstatne, pokud by se resilo rozbite okno. V clanku je to informace podobne presna, jako ze ze vzduchovek se strili naboji...
Kazdy podobny problem zmineny spravne nestrannym zpusobem v mediich je jen dalsi krucek k tomu, kdy nekoho napadne prohlasit zbrane kategorie D za natolik nebezpecne, ze je legislativne da do jinych kategorii, treba bliz k zacatku abecedy.
A toho bych se opravdu nechtel dockat.

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2016 19:07:19 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 13:44:16
Příspěvky: 271
Bydliště: Praha
Původně jsem měl v plánu na danou akci jít (akce risopepiho), ale časově mi to nevyšlo. Teď jsem za to rád. Jestli se Termit neumí trefit z 10 cm do otvoru cca. 10x10cm, tak je to smutné. I v Anglii měli chrono podobné konstrukce jako Airchrony. Až bude ProChrono měřit za všech světelných podmínek, tak se mi konstrukce Airchrony bude zdát taky divná. Do té doby ne.
Mimochodem se střílelo přes ProChrono a nejspíš blbě zvolili dopadiště a problém je na světě. To, že šlo o odraz, je píčovina.

http://krimi.joj.sk/krimi-archiv/2016-05-23-krimi.html
13:50 min

_________________
www.vetrovky.eu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2016 19:53:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 12:59:08
Příspěvky: 111
Bydliště: Sever Čech - Teplice
Tak z toho záběru je patrný,že stříleli dost nešťastně!!! :roll:
pussylala píše:
Mimochodem se střílelo přes ProChrono a nejspíš blbě zvolili dopadiště a problém je na světě. To, že šlo o odraz, je píčovina.

_________________
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci.
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
IDELYN - když nevíš...
EFH


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2016 20:27:50 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Tuším že naše klubová chrony mají otvor 6x6,ale o to nejde, Pro měření jednotlivcem jsou víc než dostatečná i když dát přes ně z ruky 210 ran (plná kartuše) a neminout je docela fuška. Řeším to podložením hlavně ve správné výšce a boční korekce se dá uhlídat.
Před sebou však vidím hlouček střelců ,jak ze zvědavosti a z blízka koukají na displej jak to jejich kolegovi lítá, nebojí se že se jim něco může stát,třeba ochrané brýle - na co? Trefit chrono ? Absolutní nesmysl !!....Úrazy se stávají a nikdo je nechce a nedělá úmyslně.A tyhle nešťastné události by měly sloužit jako varování a prevence a je jedno zda postižený byl střelec či jen procházel. Já chtěl jen posunout HFT více do sportu bez úrazu....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2016 20:40:57 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Takhle... nestastne zvoleny dopadiste. Kdyz jsem videl jak je postaveny chrono ve Starkove tak jsem si puvodne myslel ze je pouze na vystavku. Omyl, strilelo se pres nej smerem po cca 50m skrz rosti na znacenou turistickou cestu za zachody.
S takovym pristupem posuneme posuneme Hft ne ke sportu ale do hrobu.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23. kvě 2016 20:53:03 
Offline

Registrován: ned 05. říj 2014 20:51:32
Příspěvky: 286
Proč jsi nešel za organizátory a neupozornil na to ?
Já např.používám za chronem krabici nepěchovanou látkami nebo zbytky kůže ,na zahradě hranol z měkkého dřeva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2016 9:18:52 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
Kdo ponese v takovém případě odpovědnost? Dotyčný střelec, který zranění způsobil, nebo organizátor akce, který nezajistil dostatečně bezpečnost?

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2016 11:53:41 
Offline

Registrován: stř 29. led 2014 11:46:08
Příspěvky: 29
Bydliště: Poprad
Po tomto mediálnom šumení a odozve verejnosti celé vzduchovkárske slovensko. Po prezretí množstva fotografii z jednotlivých súťaží a s manipuláciami s nimi je šťastím, že nebol zástrel do detí do šesť rokov, ktoré tam pobehujú tiež. Pani má dobu liečenia na 42. dní, takže to bez odozvy orgánov, vyšetrovateľov a tlaku verejnosti neostane ako benevolentný prístup k tákýmto aktivitám.
Smutné.

Edit: postačí dobrý právny zástupca a je tu skupina paragrafov: Verejné ohrozenie, ujma na zdraví a v neposlednom rade aj ujma na spoločenskom uplatnení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2016 13:09:19 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
MartinK: bude to cca pul na pul tipuju ale vic by to mel bez debat odnest poradatel pokud strelec neudelal nejakou evidentni kravinu. Zalezi na setreni policie...

.... osobne dost po Starkove zvazuju jestli se na Hft nevyprdnout zcela a jedinym duvodem je bezpecnost. Nechci ohrozovat ostatni a ani nestojim o to byt ohrozovan viz ti dva Polaci ve Starkove.

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz