FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pát 29. bře 2024 0:20:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 26. čer 2016 20:19:05 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 05. kvě 2014 20:54:29
Příspěvky: 61
Většina soutěžících přenáší pušku v ochraných obalech. A pružináři budou cpát tu strunu do natažené pušky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26. čer 2016 20:29:16 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Vždy jsem byl pro maximum reálné míry bezpečnosti, ale to co tady někteří navrhujete by spíše mělo být v kategorii vtipy.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27. čer 2016 10:54:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 17:52:29
Příspěvky: 63
Na svěťáku ISSF ty struny mají jenom když odcházejí z palebné čáry kvůli rozhodčímu, potom to 2/3 z nich už vůbec nemá (serou na to) projde mi jich rukama tak zhruba 60 kusů a více za 3-4dny. Kdyby to dodržovali všichni, tak to má nějaký význam, ale jinak celý život jezdím po závodech a nikdy jsem neviděl žádný úraz bez struny ani se strunou, podle mě struna je kravina, ale to je můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27. čer 2016 12:39:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. říj 2014 21:54:45
Příspěvky: 57
Bydliště: České Budějovice
Mám HW97k - po výstřelu na terč bych musel páku natáhnout až do konce abych mohl vsunout strunu. Jinak bych se pral s celou puškou díky odporu pružiny. Pak bych ale už nemohl vrátit páku zpět a zaaretovat ji, protože se díky struně nezavře okénko nabíjení ( a válec pístu ). A navíc je v tu chvíli zbraň natažená a připravená k výstřelu. Jediná zábrana je pak pojistka a tu někteří závodníci mají demontovanou ( já ne ). Podobné to bude u pružin od AA. Jedině snad lámačka ( HW98, Walther ) umožńuje vsunutí reflexní struny bez toho, aby se zbraň natáhla.

Co se týká zásobníků - tady nevidím zásadní rozdíl v bezpečnosti mezi jednorankou a opakovačkou se zásobníkem. Jak už tu zaznělo - po výstřelu je nabíjecí trn skrz tělo zásobníku a znemožní tak až do dalšího natažení jakýkoliv posun (přetočení) a tím i vložení další diabolky do hlavně. A poloautomat jsem na závodech ještě neviděl! Naopak požadavek na přenášení opakovačky s vyjmutým zásobníkem mně osobně přijde proti bezpečnosti. Abych mohl zásobník vyjmout, tak musím zpravidla natáhnout závěr naplno, a mám natažený úderník a zbraň připravenou k výstřelu ( i když bez diabolky ). Takže teď musím "odfouknout" abych s puškou bez pojistky ( CZ200 mojí dcerky ) nechodil za a nad zády spolustřelců. No nevim, ale když budu za závod 20-30x odfukovat a tohle budou dělat i další, tak čistě statisticky zvyšuji možnost nějakého úrazu "odfouknutým" kamínkem, dřevíčkem apod.

Navíc HFT má přímo v názvu "hunter" a ti pro lov jednorané supersporty z duralu a karbonu zrovna nepoužívají! :D :lol: :mrgreen:

_________________
Zastavovací efekt vzduchovky? No, záleží jakým koncem ji použiješ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27. čer 2016 14:10:31 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
BT. : sklopka je takovou palebnou carou ...

Hft nema s lovem nic spolecneho je to podle mne zavadejici vyraz stejne tak tvar sklopnych tercu.

Jeste dodam ze nejpouzivanejsi opakovackou na Hft je Hw100 a u ni neni :) potreba pro vyjmuti zasobniku nebo podavace natahovat zaver. Ten se natahuje a zavira pohybem paky vpred :)

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08. črc 2016 8:24:07 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Nevíte kdosi jak to celé dopadlo ? Snad je Emília už na zahrádce a viník dostal za ucho, tím nemyslím diabolku :)

http://www.cas.sk/clanok/403173/odrazen ... emiliu-50/

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16. črc 2016 15:21:14 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 10:46:43
Příspěvky: 297
Bydliště: Ostrava
Výhoda postřelení diabolkou je celkem o hodně menší poškození tkáně oproti průstřelu třeba devítkou. :mrgreen: Pokud ale zásah byl v oblasti důležitých orgánu tak může dojít k nevratnému poškození nebo i k vykrvácení.Emilku asi zasáhla diabolka do hrudníku okolo srdce ale i tak si myslím že pokud měla správnou první pomoc tak by to snad mělo být v pořádku.Ohledně bezpečnosti HFT si myslím že pravidla jsou na to dostatečná jenom je třeba dodržovat. ;) U nás na srazu se začíná větou NIKDO NA NIKOHO NIČÍM NEMÍŘÍ a je mi jedno jestli nemáš nabito nebo nemáš ve zbrani tlak apod.Tohle pravidlo se nesmí jako poslední pojistka porušit.Ohledně pořadatelů bych apeloval na jejich pozornost a nesmlouvavost v dodržování pravidel.Dokonce bych byl pro aby se udělovalo na závodech do karty tzv. upozornění za porušení pravidel a po třetím upozornění by byl závodník vyloučen ze závodu. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. črc 2016 16:59:30 
Offline
Moderátor

Registrován: stř 12. bře 2014 20:19:47
Příspěvky: 850
Bydliště: Havířov
Abychom přispěli k zvýšení bezpečnosti a přehlednosti na závodech HFT, tak Klub Beskydských vzduchovkářů nechal ušít reflexní vesty.

A vzhledem k tomu, že náš klub letos nepořádá žádný závod Cafta, tak Caftě daruje 5+5 reflexních vest.


Přílohy:
P1110642.jpg
P1110642.jpg [ 122.22 KiB | Zobrazeno 7576 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz