FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je ned 28. dub 2024 9:45:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 22. čer 2016 21:05:22 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Tak se podívej na fotku ze skotské policejní stanice v těchto dnech níže a on tě ten smích přejde.
Ve Skotsku v roce 2005 zemřel po zásahu ze vzduchovky jeden člověk.
Pravděpodobnost je nižší než že tě zasáhne blesk dvakrát za sebou, ale to je politikům jedno.

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. čer 2016 21:43:16 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
Ty diskuse tady občas to veřejné povědomí dávají někam... nevím, jak to slušně napsat. Mi připadá úplně normální, když jdu střílet na normální střelnici (třeba i se vzduchovkou), tak že si mě zapíšou, zkontrolují papíry nejen moje, ale i od zbraně (od vzduchovky ne, ale u brokovnice, kulovnice nebo pistole si běžně kontrolují i průkaz zbraně). Podobně když jdu na hon (a HFT je nějaká simulace lovu, řekněme že HFT závod je takový hon), tak si pořádající zapíše a zkontroluje doklady moje, zbraní, pojištění, vše zapíše a já se podepíšu, zaplatím a dostanu většinou nějaký přívěšek který pak viditelně mám (někde jo, někde ne). Fakt v tom nevidím problém.
Osobně by se mi vůbec nelíbílo, aby i na vzduchovky byl potřeba zbroják nebo povolení, ale jsem pro maximální dodržování pravidel na závodech, bezpečnostních především. A pokud kdokoliv pravidla dodržovat nedokáže, upozornit, napomenout, vykázat.... A řešit na místě, hned, ne na fóru, pár dní po ... , to je k ničemu. Když u zkoušek na zbroják uděláš nějakou chybu při manipulaci se zbraní, tak letíš a nic neukecáš, žádné napomínání. Prostě když se někomu něco pokud jde o bezpečnost na závodě (nebo jakékoliv střelecké akci) nelíbí, pak jediné možné řešení je upozornit dotyčného, když nezafunguje tak pořadatele a řešit hned.
Větší problém pro mě je, když si tady občas čtu některé příspěvky nebo hádky. Navenek to působí nehezky a říct někomu ze známých, ať mrkne na web nebo fórum, ať se o HFT něco dozví - to radši nedělám...

_________________
Air Arms TX200 Mk3 / Optisan Viper 10x44
Air Arms S400F / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD / kinderpažba
Air Arms HFT500 / Sightron SIH TAC 4-12x40 MD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. čer 2016 22:41:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Pokud budou účastníci uvádět do přihlašovacích formulářů nesmysly, tak je můžem klidně zrušit a vězte, že já pamatuju akce, kde se zapisovalo 50 lidí bez formuláře přímo na místě. To zabilo jednoho člověka na dvě hodiny, a proto jsme u nás jako první začali používat přihlašování formulářem předem a převzali to všichni ostatní. Pokud budou jiné kluby tolerovat lživé údaje a jejich následné opravy na místě, je to jejich věc. Předpokládám, že anonymní lidé, kteří nechtějí uvádět své jméno, nechtějí být ani uvedeni ve výsledkové listině.

Za sebe jako pořadatele můžu říct, že mně záleží na bezproblémovém průběhu závodů a bezpečí všech zúčastněných osob a anonymní účastníci nebudou mít na akce pořádané ČS v žádném případě přístup. Podmínky jsou naprosto primitivní a k tomu jasně dané - kdo chce dělat machra a předvádět se, jak má pravidla na háku, tak ať zůstane doma. A v případě nejistoty budu stejně jako Bedroš vyžadovat OP.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. čer 2016 23:22:29 
Offline

Registrován: pon 27. led 2014 8:37:33
Příspěvky: 599
petr píše:
Větší problém pro mě je, když si tady občas čtu některé příspěvky nebo hádky. Navenek to působí nehezky a říct někomu ze známých, ať mrkne na web nebo fórum, ať se o HFT něco dozví - to radši nedělám...


Jo, problémy a odlišné názory se nesmí veřejně vyjadřovat. Všichni zde musí zastávat pouze jednotný názor!
Závody a pořadatelé se nesmí nikdy kritizovat. Vše je přeci skvělé, úžasné a bez chyb!
A teď už i OP je potřeba kontrolovat. A co stranické průkazky, ty také přijdou na řadu?


To jste to teda dopracovali! :?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2016 0:36:46 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 513
Bydliště: Velká
Radku, nevytrhávej z celku - opravdu si myslím, že je lepší řešit problém u jeho vzniku na místě, než ho po týdnu začít přetřásat veřejně na fóru. Že se nesmí kritizovat jsem nepsal - klidně kritizuj, ale i to je lepší adresně, konkrétně a na místě. Pokud se mi závod líbí, připadá mi normální a slušné poděkovat, pokud ne, můžu to pořadateli na místě říct, ne po týdnu začít řešit, že sklopka xy byla divná, že nebylo vidět, že někdo chodí se zásobníkem, nevhodně manipuluje se zbraní, že kolega kouří a vítr fouká ke mně...
Pokud jde o totožnost účastníků akce - psal jsem úplně konkrétně, že když půjdeš na střelnici, nebo na hon, tak si tě zapíšou a zkontrolují ti doklady, že mi to prostě nepřipadá divné. Chrání tím sami sebe.

https://www.youtube.com/watch?v=yKAgIUpiwD8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2016 7:12:17 
Offline

Registrován: stř 12. úno 2014 19:31:14
Příspěvky: 128
.....................


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2016 9:19:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Tak já tady celou dobu mluvím za sebe a jen reaguji na události a přístup některých lidí z poslední doby. Jakýkoliv jednotný postup přivítám, ale za Českou sklopku můžu prohlásit, že na našich akcích bude bezpečnost vždy na prvním místě a od toho neuhneme. Chci aby naše akce probíhaly organizačně hladce a aby se po závodě všichni ve zdraví rozjeli domů. A k tomu se musí účastníci chovat podle bezpečnostních a organizačních pravidel, které slouží nejen k jejich vlastní ochraně, ale také k ochraně pořadatelů. Kdo nebude dodržovat tato základní pravidla, ten se našich akcí nemůže a nebude účastnit. Chceme dělat HFT závody jako doteď. Žádné divoké přestřelky s anonymními účastníky pořádat nebudeme. S podobnými novinkami ať u nás nikdo nepočítá.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2016 9:43:30 
Offline

Registrován: stř 29. led 2014 11:46:08
Příspěvky: 29
Bydliště: Poprad
Top strelec v rozstrele a bezpečnosť. 9m11s ...?? https://www.youtube.com/watch?v=6FpOxef ... e=youtu.be


Naposledy upravil Hotofsom dne čtv 23. čer 2016 9:57:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2016 9:51:37 
Offline

Registrován: ned 26. led 2014 20:55:55
Příspěvky: 564
Bydliště: Ulánbátar a Lužické hory
Souhlas s Jakubem a Petrem. Vyrcene cile uz mame ted uz zbyva je jenom pretavit v praxi.
:)

Odevzdavat za par let vzduchovky asi nechce nikdo z nas...

_________________
AGN Vulcan Tactic .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + BR Leupold Competition 45 × 45
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
A ... "Nikdy nemluvim nepravdu" :) / Old Shatterhand /
Sedme pravidlo : "Nepokradeš"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2016 10:37:27 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Hotofson: Tak přesně to je špatně, nabito, mávání puškou, prst na spoušti, mimochodem položit pušku i když vybitou, hlavní na Cubu taky není moc košer, je co zlepšovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz