FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 22:54:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 10:47:45 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 0:50:04
Příspěvky: 349
Bydliště: Trnava
Zaujimava tema. Rok 1985 bol taky rozpacity z mojej strany. Zmaturoval som a nedostal som odklad aby som pokracoval v studiu na vysokej. Tak som sa pripravoval na ZVS ktoru som absolvoval v As okres Cheb.
So vzduchovkami som zacal asi o 25 rokov neskor. Niekedy v roku 2009 som nahodou objavil GS forum a kupa vzduchovky sa mi zdal ako dobry napad. Kupil som si HHF 750. Bola to moja prva vzduchovka, ktoru sam naozaj vlastnil. Asi pol roka som z nej nevystrelil, lebo som nevedel kde, iba par ran v byte, ale dcera ma zacala vydierat, tak som prestal. Niekedy v roku 2010 som sa stretol s clovekom s nickom Jozef a s nim a jeho priatelmi som si chodil zastrielat. Vtedy som sa dozvedel, ze existuju aj vetrovky. Po prezerani internetu som si hovoril, ze len idiot moze dat za vzduchovku viac ako 1000€ a kupil som si AT44. Este v tom roku som absolvoval svoju prvu HFT sutaz v Driencanoch spolu s dcerou. To sutazenie je prudko nakazlive, tak po kratkom case mala dcera doma BSA Scorpion. Ja s AT a dcera s BSA sme zacali strielat FT ligu 2011 a vstupili sme do SAFTA. Po par mesiacoch som videl, ze s AT44 v cal .22 poradim velmi nezamiesam. Zacal som vyberat nieco vhodnejsie. Steyr som vylucil a do uzkeho vyberu sa dostal Walther LG300 Dominator a AA EV2. Nakoniec to bolo EV2. Po roku ho nahradil Steyr LG110 model 2011. V roku 2013 dcera skoncila so strielanim. Ja som prikupil TX200. Po roku spoznavania sa s pruzinou som ju nahradil druhym, kratkym Steyrom s ktorym som si obcas strelil HFT. Pred nasledujucou sezonou dcera ohlasila navrat, tak v priebehu tohto mesiaca pripravim dve FT zostavy. U nas skusenejsi sutaziaci, so svojimi vybavami v kategorii junior nestrielaju spolu s rodicmi, ale su normalne losovany. Ten komu su prideleny, ak s tym suhlasi potvrdi svojim podpisom, ze prebera zodpovednost za juniora. Pre rodica je urcite lepsie, moze sa viac sustredit na svoje strielanie a aj junior, ked je s cudzim sa chova zodpovednejsie.
Som sa rozpisal, prepacte, ale zalozenie tejto temy vo mne vyvolalo tieto spomienky, cista nostalgia.

_________________
Steyr LG110 + NS Diamond 10-50x60
Steyr Challenge Field Target + Vortex Viper PSTII 2-10x32

http://www.ft-hft.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 15:57:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
U mě to bylo asi takto. ;)
http://eshop.fieldtarget.cz/content/4-o-nas

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06. led 2015 0:57:36 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Přdám i svůj příběh:
Moje první zkušenost se vzduchovkou byla tuším někdy okolo roku 1977, kdy jsem jako dítě často nemocné opět ležel a nudil se se zánětem prudušek v posteli.Přišel táta domů z práce a z nějakého hadru vybalil Slávii 618... Mámě jsme sebrali zehlící prkno na terče a z postele přes celý obývák asi 8m pálili o stošest. Co na to máma si už nepamatuju ale vím že se vzduchovka nějak časem přemístila na zahrádku kde jsem se z verandy snažil rozstřílet dveře u kadibudky. Už nevím jak mi to tenkrát procházelo ,ale nejlepší to bylo když tam někdo seděl. Asi proto že ji táta udělal z pořádného dřeva a díra z krz se nikdy nepovedla....Vzduchovku pak v pozdějších letech ukradli zloději. Asi v 9 letech jsem začal chodit do svazarmu kde jsme měli erární 630. A závistivě pokukovali po výbavách našich vedoucích, vzduchovkách s bočním nátahem,pistolích na Co2 se spoustou závažíček....S kamarádem jsme si než v roce 1985 svazarm u nás zrušili stačili vystřílet nějakou výkonostku. Pak byla strašně dlouhá pauza,která skončila když se moje žena zeptala mého kamaráda Zipa jestli neví co bych si přál k vánocům. A ke své smůle mi nadělila pod stromeček Qbčko. Do dnes toho nejspíš lituje..[SMILING FACE WITH SMILING EYES]...Ale já ne.
odeslano z mob.zarizeni.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06. led 2015 11:58:01 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Pěkný příběh.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06. led 2015 22:46:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
Harry píše:
...Proto je také dneska v takovém stavu, jakém je,ale už se jí chystám znivicírovat pajšlík :D
Ak myslis zreparovat (=znivicírovat ?), tak si daj pozor, aby si nedopadol ako ja pred dvoma rokmi:

Ja som sice zacinal so 620-kou, ale az Slavia 630 mi zacala hovorit "pane" a mne to v tej dobe robilo naozaj veeelmi dobre (kto by to povedal ?) :D A to sa pisal rok 1983. Jaaaaj ale ze si ta chudera so mnou uzila ...
Příloha:
Slavia_630.jpg
Slavia_630.jpg [ 47.31 KiB | Zobrazeno 7588 krát ]

A ze v 2013 sa dozila veku 30 rokov, tak som si povedal, ze si veru zasluzi trocha ozivit - zrepasovat.
Takze som v mestkom polovnictve kupil nove tesnenie piesta, novu pruzinu, vypil pivo (to aby som mal ten alobalovy pliesok) a ked som po tom jednom pive vytriezvel, pustil som sa do "opravy". Vysledok - uplna katastrofa ...

Bez toho, aby som predtym, medzitym a potom cistil zvnutra hlaven, som pred reapasiou zmeral energiu 30 rocnej nijako neopravovanej pruzinovky. Meral som dvoma typmi nabojov, JSB Heavy (0,67 g) a JSB SCHaK (0,52 g - s plochou hlavickou). Vysledky su v tabulke a v grafe:
Příloha:
S 630 ciselne.JPG
S 630 ciselne.JPG [ 50.95 KiB | Zobrazeno 7588 krát ]

Strucne - pred vymenou som tam mal cca 7,1 J a po vymene cca 6,1 J !!!

Nech mi nikto nehovori, ze znizenie energie zapricinilo to, ze mam obe ruky lave ! To ze ich mam obe lave zapricinilo ine, ale znizenie energie zapricinilo bud slaba pruzina, alebo nekvalitne tesnenie.

Najprv som zacal riesit pruzinu:
Stara pruzina, ktoru som v sobotu vybral zo Slavie a hned odmeral jej dlzku, merala po 30 rokoch vnutri 22,1 cm - v pondelok vecer uz merala 22,3 cm.
Nova pruzina pred namontovanim merala 23,0 cm a v pondelok, t.j. po dvoch dnoch vnutri Slavie a po asi 20 vystreloch merala uz iba 21,8 cm !!!

Staru pruzinu som hned v pondelok namontoval naspat do Slavie a s kombinaciu "stara pruzina" a "nove tesnenie" som nameral 7,8J.

Takze Harry reparovat ano, len si treba zohnat kvalitne nahradnie diely. Lebo volakedy sa nase vzduchovky vyrabali z naozaj kvalitnych materialov ...

PS: Ozaj neviete, kde sa da zohnat kvalitna - poctiva pruzina do S630 ? :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07. led 2015 22:12:42 
Offline

Registrován: ned 02. úno 2014 13:08:16
Příspěvky: 73
Bydliště: Třebíč
Jozef díky za tip. Já to spíš přisuzuji unavenému těsnění, takže spíš začnu s ním. Akorát nevím, kde sehnat :oops:

_________________
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. led 2015 20:11:58 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 19:54:15
Příspěvky: 287
Bydliště: Drahanská vrchovina
Přidám taky svoje začátky.
Někdy kolem roku 1980 si můj o 6let starší strýc Zdenek (již nežije) pořídil novou vzduchovku sovětské výroby, asi zn. IŽ nedochovala se.
Obcházeli jsme spolu skládky a sbírali ze starých rádií a televizorů elektronky, žárovky a podobné vhodné věci, no a přímo na skládce jsme je zmasakrovali.
Později přibyla Slávie 630, a nejlepší zábavou bylo sestřelování tužkových monočlánků postavených na tyčkách od plotu. Vlastní vzduchovku jsem si koupil až někdy v 90 letech, byla to nějaká čína, už ji nemám.
Ve Svazarmu (1982) jsme měli střelecké družstvo a objížděli jsme okresní a krajské "Závody branné zdatnosti". Byl to takový biatlon bez lyží.
Než jsem šel na vojnu (1988), tak už jsem zůstal sám, Svazarm se zrušil.
Až bylo možno koupit palné zbraně jsem vyzkoušel předovky, malorážky atd.. jezdil jsem i stylové akce typu bitva u Slavkova.
Střílet hajzlpapírem na slepo mě časem přestalo bavit, občas jezdím na soutěže s předovkama a ostatníma kvérama.

No, a kde jsem skončil ? :D u vzduchny :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. led 2015 23:11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 17:34:24
Příspěvky: 165
Jedna z hlavnych vyhod vzduchoviek oproti predovkam, flobertkam atd. je v tom, ze ked das 2 - 3 rany zo vzduchovky, mozes ju odlozit do kuta a zobrat ju potom trebars o tyzden a strielas dalej.
Z ostatnych spomynanych sa Ti 2 - 3 rany dat "neoplati". Teda ked po kazdom strielani poctivo cistis ... :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2015 8:13:26 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 19:54:15
Příspěvky: 287
Bydliště: Drahanská vrchovina
Ano Jozef, to čištění po černém prachu mě kolikrát odradilo, a místo 4 bambitek jsem vzal jen 2.
V tomto směru jsou vzduchovky ideální, pro pocit dobrého zásahu nepotřebuješ pušku cal.50 a 400m střelnici.
Když jsem chlapům na střelnici řekl, kolik stálo EV2, tak si ťukali na čelo, ale potom se zvědavě vyptávali, jak to funguje a tak. Vzduchovkou každý začínal a rád se k ní zase vrátí, navíc velkou (ne)výhodou je, že může střílet celá rodina :P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz