FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je úte 16. dub 2024 17:49:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 10:23:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 12:38:08
Příspěvky: 189
No je to ekvivalent k 440C a ma dobrej pomer cena vykon. Ja sem si oblibil N690. Kdyz mas dobrou kalirnu je to dobry na jakejkoliv nuz.

_________________
http://darkenknife.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 13:38:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3308
Bydliště: Praha
Plát 100x10x0,4cm N690 mi leží už pár let v dílně. Furt se nemůžu odhodlat z toho něco udělat...

Druhý nůž je vlastně takový nepodarek. ;) Pustil jsem se do něj někdy v létě, ale jak jsem dělal výbrus čepele, zkoušel jsem to poprvé lamelákem na flexe, tak jsem nějak blbě přitlačil a dostal se na jednom místě kousek do hřbetu a kvůli té vadě už se mi to přestalo líbit.
No ale nakonec mi bylo líto to vyhodit, tak jsem to dodělal. Moc jsem se s tím nepáral, když už to není dokonalé a bylo to teda tak narychlovku.
Čepel je péro z nějakého auta, značku nevím, takže se nemůžem hádat jestli je lepší multikára nebo Mercedes, popuštěné, narovnané a zakalené na magnet.
Výbrus je klínový, jinak to nedělám, takže to asi ani jinak neumím, teda dokud to nezkusím... U hřbetu jsem schválně nechal nějaké stopy, aby bylo vidět, že je to z uhlíkovky a aby to vypadalo staře a jako kované. ;)
Nůž je koncepce fulltang a střenky jsou z vlašského ořechu, co jsme před pár lety na chatě skáceli a pár špalků jsem si uložil na půdě. To dřevo se mi hodně líbí, hlavně ty přechody kolem jádra a běli, ty se tam vždycky snažím nechat. Mezi střenkami a ocelí je vložena kůže z kabátu, co jsem kdysi rozpáral a schoval.
Dohromady je to snýtované třemi měděnými nýty z 3,5mm drátu. Nýtuju to napřímo do důlku, prý se to tak nemá dělat, ale já to tak dělám. A zatím úspěšně, už dlouho mi nic neprasklo. Po letech nadávek a nějakých zkažených střenkách a dalších věcech, jsem si totiž konečně koupil na díry záhlubník, tak asi proto. :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 14:18:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 12:38:08
Příspěvky: 189
V jednoduchosti je krasa. Jinak to prolepeni kuze misto fibru vidim poprvy,az ke me pojedes na zavody vem ho sebou rad bych skouknul kdyby bylo mozno. Jinak ohledne vybrusu to je beh na velmi dlouhou trat . sice uz mam pasovku a je to radost ale i tak se s tim obcas peru. Nicmene co sem se docet tak na flexe de delat dobre dutej vybrus. Jednou se mi poved s flexou i konvexni vybrus. Kdyby ses chtel zbavit ty N690 dej vedet;)

_________________
http://darkenknife.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 15:20:18 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3308
Bydliště: Praha
Jestli nezapomenu, tak ho vezmu. Pokud se někde dotýká kov dřeva nebo jiného materiálu, tak se tam vždycky snažím mezi to něco dát, protože to pomůže zaplnit případné nerovnosti. Dělám to tak třeba na finkách. S kůží je to jednoduché, protože se mi líbí, že je to přírodní materiál a navíc jí mám vždycky hodně (staré rukavice, tašky, boty, oblečení atd...). Fíbr tam nedávám, protože ho nemám. ;)

Když slyším mluvit nožíře o konvexním výbrusu, tak v tom mám trochu zmatek, protože podle mě konvexní = dutý a konkávní = čočka (pamatuju si ze školy "Z konkávy se kávy nenapiješ"). Ale možná si to jenom blbě vykládám a bere se to jinak a nemůžu si to nějak v hlavě srovnat.
Každopádně jsem dutý výbrus už zkoušel, ale chce to udělat jich víc, na rovině to celkem udržím, ale mám problém u hrotu a u záštity a hlavně to udělat stejně na obou stranách. Asi bych potřeboval větší kotouč na dvoukotoučové brusce. Klínový výbrus mi příjde nejjednodušší a tak nějak i nejřezivější, tak ho dělám. Ale vím, že na všechny typy nožů se nehodí, hlavně na ty velké.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 17:11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 12:38:08
Příspěvky: 189
K ty kuzi u finek a skladany rucky na rap tam ano ale tady sw obavam ze kdyz to poradne nepromazes epoxidem muze to praxovat.
Ohledne vybrusu u spivky a zastity mam problemy obcas taky a nejsem jedinej ono je potreba u spicky trochu vybocit osobne vysvetlim. Jinak druhy vybrusu ti neposlu nejsem na kompu ale kdyz na to nezapomenu tak o vikendu az budu u kompu poslu ukazku9 nejcastejsich. A ve spouste testech ma prave nejlepsi rezivost konvexni a skandinavsky nejelpsi rezivost s kombinaci toho ze drzi nejlip ostri

_________________
http://darkenknife.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: pon 05. led 2015 20:47:04 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3308
Bydliště: Praha
Epoxidem lepím jenom když je nůž na trn do díry. Když ručky nýtuju, tak tam nedávám lepidlo žádné. Podle mě je to zbytečné, drží to ty nýty, lepidlo by to stejně neudrželo.

Tady je třetí nůž. A ten mi udělal největší radost. Je to kudla, která se válela na chatě už od nepaměti. Stáří je neznámé, určitě je to přes 50 let, možná i podstatně víc, používal se na kdeco, včetně výroby třísek na podpal, takže se do něj mlátilo druhým dřevem, až se jednou zlomil někde v půlce. Nůž je kovaný z uhlíkovky, ale spíše strojově než ručně. Zajímavé je, že má trn taky skovaný do tenčího průměru a místo děr je tam takový dlouhý ovál. Už jsem to párkrát takhle viděl, ale proč se to tak dělá mi není moc jasné. Občas se mi známí snaží odvděčit za půjčení chaty tím, že mi nabrousí nože a pravidelně se to pokusí udělat v dílně bruskou, takže nůž jde do kopru, jak taky jinak při 2800 otáčkách, že? :D Tak tohle si ten nůž zažil dvakrát.
Přemýšlel jsem co s tím a řekl jsem si, že z toho udělám takový selský nůž. Čepel byla celá černá od patiny, tak jsem ji trochu přebrousil, ale ne moc, ať je vidět, že už má něco za sebou. Ty rýhy po broušení nevypadají úplně dobře a vezmu to teda ještě ručně šmirglem.
Rukojeť je z vlašského ořechu, stejného jako ten předešlý nůž. Nýty jsou tři měděné a pro jistotu jsem tam dal ještě jeden vnitřní, který není vidět. Povrch je napuštěný lněným olejem, jinak to nedělám, je to nejjednodušší a výsledek je dobrý.
Přetáhl jsem ho jenom trochu na pískovci a pak na břidlici a nůž holí chlupy jedna radost, ta stará uhlíkovka je úžasný materiál.
Moc se mi to líbí, ani jsem nečekal, že z toho vyleze taková zajímavá kudla, všechno dělám jen tak z volné ruky, jak mě to zrovna u brusky napadne, nedělám žádné nákresy a plánky a tak občas překvapím sám sebe.
Když se na to tak koukám, tak mi to připomíná ty nože Santoku, třeba to ti Japonci okopírovali od našich selských nožů. :D Koneckonců bych řek, že tady v Evropě bylo všechno dřív a lepší, a proto taky Orient kolonizovala naše civilizace a ne nás ta jejich. :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2015 17:43:29 
Offline

Registrován: stř 12. úno 2014 19:31:14
Příspěvky: 128
Liščí ohon :)
http://palong74.rajce.idnes.cz/Vlastni_ ... MG2725.jpg


Naposledy upravil palong74 dne čtv 07. kvě 2015 19:31:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě 2015 16:49:01 
Offline

Registrován: stř 12. úno 2014 19:31:14
Příspěvky: 128
lisci ohon cislo dva
http://palong74.rajce.idnes.cz/Vlastni_ ... MG2777.jpg


Naposledy upravil palong74 dne čtv 07. kvě 2015 19:31:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě 2015 17:57:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. říj 2014 7:28:28
Příspěvky: 88
Grohmann jedna radost ;) takove tvary mam rad :D
Pekny kudel .

_________________
Když ti někdo život ničí, usměj se a dej mu tyčí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nože
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2016 9:03:50 
Offline

Registrován: stř 12. úno 2014 19:31:14
Příspěvky: 128
http://palong74.rajce.idnes.cz/Vlastni_ ... MG3110.jpg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz