FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:22:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kde lze střílet
PříspěvekNapsal: pon 21. led 2019 15:25:18 
Offline

Registrován: stř 02. led 2019 11:56:36
Příspěvky: 12
Ahoj,
kde lze (ze vzduchovky) střílet/trénovat? Než jsem se takhle hloupě zeptal, tak jsem samozřejmě prostudoval pár článků/zákonů a fóra na internetu. Ne, že bych neměl kde střílet, mám poměrně velkou zahradu kolem domu, pomalu by tam šlo dělat i HFT závody :D Ale s prvními hlasitými výstřely se mi to přestalo líbit kvůli sousedům, nikdo si zatím nestěžoval, ale přeci jen pár-set výstřelů několikrát týdně - ani mě by se to nelíbilo.

Když shrnu, co jsem si odnesl ze studia moudra na internetu, tak střílet můžu:
- pouze na svém/souhlas majitele
- pozemek bez možnosti vstupu(plot,výstrahy?)
- mimo honitbu
- nikoho neohrožovat
a samozřejmě platí všechno zároveň.

Dělal jsem si zálusk na svůj kousek lesa. Pro: je to moje, proti: honitba, možnost vstupu. Jestli je nepletu, tak HFT/FT závody se celkem běžně dělají v lesích a na polích čí loukách.

Samozřejmě mě zajímá správná interpretace zákona, ale víc mi jde o běžnou, všeobecně tolerovanou praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde lze střílet
PříspěvekNapsal: pon 21. led 2019 17:09:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Pokud jde o zákon, tak tam je to docela v pohodě, podle něj můžeš ze vzduchovky střílet všude, kde neohrozíš zdraví nebo majetek. To ale v žádném případě to neznamená, že máš právo střílet, kde tě napadne, protože do toho mají taky co mluvit majitelé pozemků a další osoby.
Pokud střílíš na vlastním pozemku, tak to je asi nejjednodušší případ, jenom je potřeba dbát na sousedy, pokud máš na ně štěstí, vycházíte v pohodě a je jim jedno co děláš nebo tě dokonce podporují, tak je to výhra. Pokud si pořídíš na pušku nějaký dobrý moderátor, střílíš z nějakého zakrytého místa a nepromenáduješ se s puškou po zahradě, tak o tom sousedi ani nemusí vědět.
Pokud pozemek nemáš nebo sousedi brblají, tak je potřeba si najít nějaké opuštěné místo, kde to nikomu nevadí, případně kde se můžeš s někým domluvit.

V praxi to v zásadě funguje tak, že kde není žalobce, tam není soudce. Takže nejlepší je, mít to s někým domluveno a mít se na koho odvolat, když na tebe někdo příjde. Pak když na tebe někdo příjde, tak mu řekneš, že tam jenom střílíš ze vzduchovky, a že to máš domluveno s majitelem pozemku nebo s hajným Horynou nebo starostou nebo prostě někým jiným. Lidem obvykle stačí nějaké vysvětlení. Normálně na tebe příjde majitel, pokud mu tam střílíš na pozemku, pak nějací myslivci, ti mají obvykle pocit, že jim to patří, ale paradoxně s nimi je často přístupná domluva, protože ke střelbě nemají obecně negativní postoj. No a zbytek lidí jede na bonzácké vlně, nic ti neřeknou, dělají jako že nic a zavolají na tebe policajty. Víc se o to nestarají, bonz je zahřeje a tím to pro ně končí. Ty pak musíš nějak pořešit policajty, no a těm stačí, když řekneš, že to máš domluvené s někým viz výše, a případ je u konce. ;)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde lze střílet
PříspěvekNapsal: pon 21. led 2019 17:54:06 
Offline

Registrován: stř 02. led 2019 11:56:36
Příspěvky: 12
Takže ve vlastním lese se toho moc bát nemusím? Je to sice moje, ale realita je taková, že les je člověka jen na půl... Z obyčejného myslivce bych moc strach neměl, ale co třeba lesní stráž? Jde mi o to, aby mě neměli za pytláka, kdyby třeba na druhý straně lesa našli zdechlýho kňoura :lol: Zvažoval jsem zavolat na "správce honitby", nebo jak se to správně jmenuje, a zeptat se. Ale kdyby byl proti a já tam šel, tak o to by to bylo horší... Každopádně předpokládám, do lesa moderátor nutnost (neměl by jsi tip na LG400? ;) ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde lze střílet
PříspěvekNapsal: úte 22. led 2019 16:58:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3300
Bydliště: Praha
Tak pokud je ten les tvůj, tak asi bude stačit jim oznámit, že tam budeš občas chodit trénovat střelbu ze vzduchovky, podle mě nemají páky na to ti to zakázat. Pokud by proti tomu něco měli, tak jim můžeš říct, že tedy asi budeš muset požádat o vyjmutí tvého pozemku z honitby. Nebo něco v tom smyslu, v zásadě ty jim můžeš dělat větší problémy než oni tobě, takže já bych řekl, že ti nikdo nebude chtít dělat problémy kvůli takové blbosti jako je střílení ze vzduchovky do terče.
S moderátorem tip mám.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde lze střílet
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 20:37:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 11:29:06
Příspěvky: 240
Vuci myslivcuv mas pouze oznamovaci povinnost. Jen to oznamis, na svoleni necekas.
Kazdopadne na druhe strane je treba dodrzet literu zakona co se tyce zajisteni prostoru (zivot, zraneni, majetek).

_________________
http://martynzrx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz