FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 12:07:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EK přitvrzuje
PříspěvekNapsal: sob 10. úno 2018 7:56:45 
Offline
Moderátor

Registrován: stř 12. bře 2014 20:19:47
Příspěvky: 850
Bydliště: Havířov
V oidst.9 §15 je odkaz na prováděcí právní předpis při transportu zbraní v zahraničí, který bude stejný se zbraněmi C-I a ten zatím neznáme. Může tam vzniknout problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EK přitvrzuje
PříspěvekNapsal: úte 20. úno 2018 23:39:26 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pát 07. úno 2014 20:37:35
Příspěvky: 512
Bydliště: Velká
tam naštěstí ten vývoz nebo převoz zbraně kategorie "D" je specifikován jako - která je "palnou zbraní" - tj. takovou, kde energie střely se získává chemickou reakcí - hořením střelného prachu - to se naštěstí tak jak je to napsáno netýká vzduchovek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EK přitvrzuje
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 16:11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro 2018 21:02:20
Příspěvky: 13
Bydliště: Větřní
Nějakou dobu tady nebyl nový příspěvek.Hádám že jako hodně z vás jsem držitelem ZP a tak sleduju neutuchající snahy EU o odzbrojení občanů a regulace všeho co střílí pod záminkou boje proti zločinosti a terorismu což všichni víme jsou hlouposti. ZP jsem si udělal po několikaleté dobrovolné pauze a neprodlužování platnosti. Paradoxem je, že jsem si udělal ZP, koupil CZ P10C a pohrával s myšlenkou malorážkové odstřelovačky, protože mě dřív bavila střelba s optikou a nakonec skončím u zbraně bez ZP :-). Nedávno objevil svět HFT a bylo mi jasné, že to je to co chci střílet. Takže mě hrozně štvou tyhle snahy zaštítěné absurdními důvody a podpořené hloupými a lživými mediálními články. Viz vyzbrojování teroristů flobertkami a plynovkami z Česka předělanými na ostré zbraně. Je mi jasné, že snahy se před vzduchovkami nezastaví ikdyž to bude možná chvíli trvat. Pak se členství v nějaké organizaci určitě hodí. Ale vzduchovku jsem si pořídil právě protože mám velkou zahradu na které můžu trénovat a bavit se bezpečnou střelbou při dodržení určitých zásad.
Ke vzduchovce bych chtěl vést taky svého syna a přes ní ho naučit respekt ke zbraním a zásady bezpečné manipulace a prostě s ním mít stejnou zálibu. Jsme dosud jednou z nejsvobodnějších zemí co se týká hobby střelby, popřípadě možnosti se legálně bránit. Tak doufám, že to tak zůstane co nejdéle jelikož tyhle restrikce mají mnohem větší přesah. A rozhodně by nás nemělo uklidňovat že nám naše vzduchovky, či ostré zbraně zůstanou pokud budeme v nějakém klubu.

_________________
Roman U.
http://www.tosogu.cz

HW97k STL blue laminated, Valiant 6-24x50


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EK přitvrzuje
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 19:06:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 11:42:43
Příspěvky: 1776
Bydliště: Praha
Nelze nesouhlasit.

_________________
https://www.air-chrony.com (střelecké chrono)
https://www.tactical-evo.com (příslušenství pro střelce)

Vždy bojuj do poslední sklopky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EK přitvrzuje
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 20:25:29 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Jo, dobře napsáno.
Na druhou stranu každá větší změna je zároveň příležitost udělat i něco dobrého. Například v novém návrhu zbrojního zákona se navrhuje zrušení výkonového limitu u vzduchových zbraní a povolení tlumičů, a to je myslím dobrá zpráva. I když o těch dalších věcech si iluze nedělám a bude to další ukrojené kolečko salámu.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EK přitvrzuje
PříspěvekNapsal: pát 25. led 2019 20:09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro 2018 21:02:20
Příspěvky: 13
Bydliště: Větřní
Příležitost ano, ale musí to dělat lidi kteří o to mají zájem. Viděl jsem návrh, tak to docela jde to je fakt.
Proběhl jsem to zběžně a víc se soustředil na ostré zbraně, takže zrušení limitu pro vzduchovky jsem nezaznamenal. Těžko říct, jak tlumiče tak vzduchovky bez limitu se mi jeví jako danajský dar. Jsou to takové ne úplně užitečné věci. Na první pohled dobrý, ale vidím tam i problémy. Kdo dnes jednu nebo druhou věc chtěl tak si poradil. Tlumič, pro normální střelivo nepoužitelné a subsonické střelivo zase není moc použitelné pro vázně střílení. Vzduchovky bez limitu které se skoro vyrovnají malorážkám, překonávají rychlost zvuku? Kde s tím střílet atd.?
Pamatuju, že byly zakázaný laserový zaměřovače. Teď jsem po pár letech zjistil, že jsou povolený a hádám se žádná davová nákupní histerie nekonala, protože kdo střílí ví, že to je celkem k ničemu.
Ocenil bych tedy spíš vstřícnější pohled na majitele palných a střelných zbraní obecně, pravdivé informování veřejnosti v médiích a zajištění rozumných zákonů i pro budoucnost. Ze strany státu se to čekat moc nedá. Naštěstí u nás jsou dvě uskupení Lex a Liga Libe kteří se v tomhle angažuje. Třeba co jsem zaznamenal laxnost k tomu co se děje je potrestána velmi rychle viz. Slovensko kde implementaci vzali po svém a ještě jí zpřísnili. A teď jí představili odborné i laické střelecké veřejnosti která na to kouká jako puk.

Oproti Německu, Francii, Anglii, ale i třeba takovýmu Japonsku a Číně jsou naše zákony dobrý. Ale bojím se množení magorů, kteří za pomoci médií budou střeleckou obec v očích veřejnosti poškozovat, takže politici budou chtít být populární a přes veškeré úsilí těch dvou organizací populismus vyhraje. Nám zbývá asi hlavně nedělat špatné jméno střelcům, volit správně a podpořit ty organizace které se za naše práva perou. No tak jsem se vykecal, díky za prostor.

_________________
Roman U.
http://www.tosogu.cz

HW97k STL blue laminated, Valiant 6-24x50


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz