FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je úte 19. bře 2024 10:14:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CAFTA
PříspěvekNapsal: pát 25. dub 2014 20:47:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3295
Bydliště: Praha
Dne 23. dubna 2014 došlo k faktickému založení spolku Czech Airgun Field Target Association z.s. (zkráceně CAFTA).
Prosím jen o strpení, některé organizační záležitosti jsou zatím ještě v řešení, nejde všechno udělat hned, se vším budete postupně seznámeni.
Případné otázky, připomínky nebo návrhy můžete směřovat do tohoto vlákna. Pokud budu znát odpověď, pokusím se odpovídat právě zde.

http://www.fieldtarget.cz/reporty/2014/cafta.html

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 9:56:40 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
Ahoj na foru.D.L.K má dle plánů akcí HFT 2014, uvedených na stránkách "Fieldterget.cz", pořádat
Mistrovství ČR HFT v Petrušově 9-10.8.2014. Takto to bylo jaksi mimo forum předem domluveno.
Dle názoru jiných organizátorů než D.L.K se má ne této akci vybírat značně vyšší startovné než je
obvyklé.A to na založení CAFTA.Je to jistě záslužný počin založit střeleckou asociaci FT/HFT/.Zvláště
vzhledem k pořadatelům srazů, ale i ke všem střelcům.Tuto iniciativu je třeba ocenit a i finančně
podpořit.Účelová asociace FT /HFT/ by měla pomáhat zajišťovat a rozvíjet tuto neziskovou zájmovou
činnost na základě d o b r o v o l n é účasti a za podmínek platných pro všechny členy bez r o z d í l u.
Jak jednotlivých klubů, tak i jednotlivců. Ať už je financována jen z členských příspěvků nebo i z
veřejných prostředků a darů.U CAFTY, prezentované na "Fieldtarget.cz" mi však tyto základní zásady
spolkové činnosti s něčím nesedí. A to se srovnáním "Pravidel pro uživatele diskusního fora".
Zejména: čl.3-Tady není demokracie.
Zejména: čl.4-Pravidla budu měnit, podle toho jak to tady bude vypadat.
Takže pokud mám brát stránky "Fieldtarget.cz" jako svým způsobem garanta činnosti zde uvedené
CAFTY, mám veliké rozpaky nad zde prezentovanou politikou majitele nebo majitelů těchto stránek.
Stačí jen srovnat podmínky "Pravidel" podle mne na starém dobrém Gun shop foru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 11:12:52 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
svako píše:
Ahoj na foru.D.L.K má dle plánů akcí HFT 2014, uvedených na stránkách "Fieldterget.cz", pořádat
Mistrovství ČR HFT v Petrušově 9-10.8.2014. Takto to bylo jaksi mimo forum předem domluveno.
Dle názoru jiných organizátorů než D.L.K se má ne této akci vybírat značně vyšší startovné než je
obvyklé.A to na založení CAFTA

Je to tak, bohužel :( . Mám z toho stejný pocit, pravidla a věci předem domluvené se tu mění velmi rychle, tak se zrovna komu hodí, jsem z toho znechucen (tato akce měla být od počátku Moravskou) a proto veškeré své aktivity v jednání a organizaci okolo zajištění MČR HFT, co se týče prostoru a logistiky atd. zastavuji. Nebudu se v tomto už jakkoli angažovat. Je to škoda, stálo to dosti úsilí a času, vše už bylo téměř domluveno a zajištěno.
Jsou však věci přes které se nepřenesu.....domluvou počínaje a nepříliš transparentním financováním konče :!:

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 12:52:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 8:19:18
Příspěvky: 198
Bydliště: 49.1532542N, 16.8764919E
Z informací ke kterým jsem měl možnost se dostat jsem velmi rozpačitý i když mě to vůbec nepřekvapuje. Tak to bohužel chodí při zakládání čehokoliv.
Měl bych několik otázek
1. Proč má být na založení a financování Cafty použito vyšší startovné na akci, kterou si celou vyšlapali a zajistili kluci z D.L.K a nepoužije se jednodužší způsob a to zápisné každého jednotlivého člena při registraci? Tohle chápu jako velký podraz vůči D.L.K. a nesvědčí to o dobré komunikaci mezi odnožemi již na počátku.
2. Proč bych měl při startovném platit víc, když nevím na co konkrétně by měla být částka určena? Nejsou známa žádná pravidla a mám vlastně zaplatit bianko, aniž bych znal dopředu další podrobnosti.
3. Kdo a proč takto rozhodl aniž se snažil domluvit a pozměnil si to k svému prospěchu?
Akce v Petrušově se zázračným způsobem přeměnila v něco naprosto jiného, než bylo zpočátku domluveno.
Takže Kubajzzi máš prostor k odpovědím a doufám, že se jich dočkáme brzy :)

_________________
http://cannis.rajce.idnes.cz/Evo/#IMG_1740.jpg
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0


Naposledy upravil cannis dne ned 27. dub 2014 13:06:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 14:06:16 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 19:45:46
Příspěvky: 299
Bydliště: tam v lese pod horami
tato debata se tyká 3 lidí kteří se na něčem domlouvali (někde asi v Drozdově) a mi ostatní nevíme o co vůbec jde ;) ;)
co ten jednotlivec má z toho že bude v nějakém klubu nebo bude v nějaké CAFTA
jak jsem psal jinde: platím 100kč startovné tomu kdo pořadá sraz a tomu ty peníze zústavají na sklopky atd.
do ted to tak bylo
co nového se teda chystá pro jednotlivce nebo pro klub ;)

_________________
Steyr LG 110 FT - Sightron 4-12x40 HHR
Steyr LG 110 FT Guntuning - Sightron 4-12x40 HHR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 15:53:22 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3295
Bydliště: Praha
Prosil jsem o chvíli strpení, nedostal jsem ji, ale samozřejmě budu reagovat, protože vidím, že se hned zkraje pouštíme do nějakého nedorozumění.

V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem, kdo podporovali vznik CAFTA a věnovali tomu spoustu svého času a nemalé úsilí. A CAFTA jako spolku bych chtěl popřát mnoho úspěchů v rozvoji, aby u nás bylo co nejvíce soutěží, aby se do střelby zapojilo i více mládeže a nových střelců ve více krajích, aby se připojilo co nejvíce sponzorů, aby bylo co nejvíc spokojených střelců a aby se dostavily i mezinárodní úspěchy.

Aby se právě předešlo spekulacím, byla CAFTA založena jako veřejný spolek, otevřený všem lidem bez rozdílu. Dle stanov cílem není podnikatelská činnost, orgány jsou volené, stanovy CAFTA jsou veřejné, zapsané u soudu a budou samozřejmě k dispozici. Kdo má zájem je teď hned vidět, můžu je mu poslat mailem, jako jsem je před chvílí poslal Zdendovi, když jsme se bavili po telefonu.

K mistrovství republiky.
Původně bylo v plánu, že to bude jakýsi pohár složený z významných akcí jednotlivých klubů, to by však neplnilo svůj účel a ani v okolních zemích to takto nefunguje.
Takže Mistrovství ČR je jediná a vrcholná akce, kterou nepořádá žádný z klubů, ale CAFTA jako taková. Samozřejmě to nevylučuje (ale naopak vítá) jakoukoliv formu spolupráce s jiným klubem.
Jelikož se nejedná o obyčejný závod, ale o dvoudenní Mistrovství republiky a nejvýznamnější akci u nás, bude startovné dohromady za oba dny ve výši 200,- korun. Celý výtěžek bude převeden na účet CAFTA a použit na financování nákladů vzniklých s jejím založením a jejich aktivit přesně v souladu se stanovami.
Ještě jednou, Mistrovství republiky není o tom MY a ONI nebo TAMTI, ale o vyvrcholení aktivit všech střelců v republice.

Mistrovství republiky je nadále plánováno do Petrušova. A to především z důvodů velkého uznání a jako podpora aktivity střelců okolo DLK, kteří za poslední necelý rok co začali se střelbou, už stihli odvést ohromný kus práce na poli HFT.

Za přípravný výbor
Jakub Vicher

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 15:59:14 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
To jsi rekl hezky, predsedo :)

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 16:11:19 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 19:45:46
Příspěvky: 299
Bydliště: tam v lese pod horami
OK je mi to jasné není co řešit doufám ,že to vyjde :D

_________________
Steyr LG 110 FT - Sightron 4-12x40 HHR
Steyr LG 110 FT Guntuning - Sightron 4-12x40 HHR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 18:06:29 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: pon 27. led 2014 8:23:47
Příspěvky: 473
Bydliště: Lipová
No, konečně je od Kubajzze něco přesnějšího napsané .Ale že jsme se načekali.Tedy ti,co se tím
zabývali a z a j í m a l i se o to.Ta zmínka o chvili strpení ale s tím nemá co dělat.Mistrovství HFT ČR se
domlouvalo daleko dříve, než se tato zpráva o onom strpení zveřejnila.Na rovinu. Jinak díky.
Ještě je čas, aby se HFT dalo v ČR správným směrem.Tímto vyjadřuji svůj osobní názor na věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAFTA
PříspěvekNapsal: ned 27. dub 2014 18:44:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 8:19:18
Příspěvky: 198
Bydliště: 49.1532542N, 16.8764919E
Kubajzz píše:
Prosil jsem o chvíli strpení, nedostal jsem ji, ale samozřejmě budu reagovat, protože vidím, že se hned zkraje pouštíme do nějakého nedorozumění.

V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem, kdo podporovali vznik CAFTA a věnovali tomu spoustu svého času a nemalé úsilí. A CAFTA jako spolku bych chtěl popřát mnoho úspěchů v rozvoji, aby u nás bylo co nejvíce soutěží, aby se do střelby zapojilo i více mládeže a nových střelců ve více krajích, aby se připojilo co nejvíce sponzorů, aby bylo co nejvíc spokojených střelců a aby se dostavily i mezinárodní úspěchy.

Aby se právě předešlo spekulacím, byla CAFTA založena jako veřejný spolek, otevřený všem lidem bez rozdílu. Dle stanov cílem není podnikatelská činnost, orgány jsou volené, stanovy CAFTA jsou veřejné, zapsané u soudu a budou samozřejmě k dispozici. Kdo má zájem je teď hned vidět, můžu je mu poslat mailem, jako jsem je před chvílí poslal Zdendovi, když jsme se bavili po telefonu.

K mistrovství republiky.
Původně bylo v plánu, že to bude jakýsi pohár složený z významných akcí jednotlivých klubů, to by však neplnilo svůj účel a ani v okolních zemích to takto nefunguje.
Takže Mistrovství ČR je jediná a vrcholná akce, kterou nepořádá žádný z klubů, ale CAFTA jako taková. Samozřejmě to nevylučuje (ale naopak vítá) jakoukoliv formu spolupráce s jiným klubem.
Jelikož se nejedná o obyčejný závod, ale o dvoudenní Mistrovství republiky a nejvýznamnější akci u nás, bude startovné dohromady za oba dny ve výši 200,- korun. Celý výtěžek bude převeden na účet CAFTA a použit na financování nákladů vzniklých s jejím založením a jejich aktivit přesně v souladu se stanovami.
Ještě jednou, Mistrovství republiky není o tom MY a ONI nebo TAMTI, ale o vyvrcholení aktivit všech střelců v republice.

Mistrovství republiky je nadále plánováno do Petrušova. A to především z důvodů velkého uznání a jako podpora aktivity střelců okolo DLK, kteří za poslední necelý rok co začali se střelbou, už stihli odvést ohromný kus práce na poli HFT.

Za přípravný výbor
Jakub Vicher

Tak já nevím, možná pro někoho je to dostačující ale já jsem nedostal odpověď, která by mě uspokojila. Pokud se založí nějaký zájmový spolek, asociace, či jak to chceme nazývat, měla by se v prvé řadě zveřejnit všechna fakta a ne abych se o stanovy, pravidla a cokoliv jiného souvisejícího s tím někde musel doprošovat na mail, případně se dozvěděl někde pouze mimochodem. Kdejaká íčovina se tu řeší a tak zásadní věci mám poptávat osobně do mailu, kde to žijem člověče? Jinak jsi mi Kubo nedal odpověď, proč to má jít přímo z akce v Petrušově a ne jak jsem zmínil klasický registrační poplatek při vstupu. Nevím jestli mě jen ignoruješ a není pro tebe moje osoba dostatečně hodna tvojí pozornosti, nebo jsi jen nepochopil moje otázky. Nebudu zde omílat již zmiňované zásluhy kohokoliv. To není určitě věc, kterou bych chtěl zpochybňovat.

_________________
http://cannis.rajce.idnes.cz/Evo/#IMG_1740.jpg
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz