FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je pon 29. dub 2024 11:54:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: úte 27. led 2015 12:53:23 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 22:51:55
Příspěvky: 120
Tak jsem se právě vrátil z UK. Pokud někdo říká, že Jirka Fousek je při stavění tratí svině, měl by se v lednu vypravit do Cambridge a potom se mu na kolenou omluvit :-D Tady jsou nějaké fotky:

https://plus.google.com/108160081902411 ... 2411095347

Moje postnu později, snad i s nějakým videem.

Je to opravdu nejšílenější podnik, kterého jsem se kdy zúčastnil. A to letos ještě přálo počasí - ca 5 °C a jen bahna bylo jak u Stalingradu. Neplatí tam žádná pravidla, posice jsou definovány tím, odkud to fysicky jde střílet, ne tabulkami s předpisem. Opravdu se mi to moc líbilo. Namátkou pár nejvypečenějších cílů:

Pastýř - postavička, kde killzonou je pouze hlava o průměru 15 mm. Nad killzonou a po stranách není nic.

Díra přes strom - terč je za svislým kůlem o průměru ca 8 cm, skrze který vede díra o průměru 15 mm. Nestačí se trefit jen do díry, diabola musí letět v podstatě přesně v její ose, jinak si štrejchne o stěnu a game over. Na konci závodu byl ten tunýlek docela plný olova.

Kachna s killzonou 25 mm na 60 metrech, ve 40 metrech musí diabola prolétnout dírou o průměru asi půl metru (zdola val, nahoře kmen poraženého stromu)

Na ca 8 metrech terč schovaný za dvěma kmeny stromu do V tak, že je vidět jen ca 20 mm široký proužek, ve kterém se někde schovává killzona s průměrem 15 mm.

Šnek s 20 mm killzonou v hlavě na poli ca 40 metrů daleko. Oklo killzony tak možná 10 mm

Před sklopkou umístěný list z cirkulárky, takže kdo netrefí díru v něm (25 mm?), má nulu.

Sklopka umístěná na trámu, zavěšeném ze stromů tak, aby se mohl houpat. Pro vylepšení je na trámu kus překližkové desky, takže když zafouká vítr...

Sklopka s 30mm killzonou na nějakých 60 metrech. Tam jsem byl nas..aný jak nic dobrého, protože jsem zamířil, pak jsem si řekl, že je to opravdu moc daleko, přidal jsem půl dotu a následně jen sledoval nádhernou tečku nad killzonou, přesně v té vzdálenosti dodatečné korekce.

Jako obvykle jsem nedal pár naprosto jednoduchých lízátek a ke konci jsem dvě rány strhnul, protože už jsem měl promrzlé prsty. Příště si rozhodně vezmu ta chemická ohřívátka do kapes.

Last but not least: mám pozdravovat a že prý už se na vás zase těší před WHFT..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: úte 27. led 2015 15:43:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Koukám, že jsi kromě sklopek ulovil i nějaký pangejt. :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: úte 27. led 2015 16:41:19 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 22:51:55
Příspěvky: 120
No jo... Ti imbecilové v KoC mají u dálnic krátké odbočovací pruhy a jako bonus obrubníky. Brzdil jsem v klídku jak jsem zvyklý v NL. Pak jsem viděl, že to nedám a chtěl jsem se vrátit do pruhu. Jenže mám kontinentální světla, takže jsem až příliš pozdě viděl, že tam není normálně tráva jako v civilisované zemi, ale obrubník. Tak jsem si holt nechal vyměnit kapalinu v převodovce o 3.000 km dřív a s přirážkou 50 liber za zavaření vany..

Pokud jde o střílení, tak jsem dal všechny ty IMHO nejtěžší až na tu vzdálenou přes díru o které píšu výš a na tu v poli. Ale zase jsem byl totálně mimo u těch snazších :-(( 37 bodů z 60 při tuším 3 nebo 4 nulách. Na to, jak to bylo těžké, jsem docela spokojen i když těch chyb je škoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: úte 27. led 2015 17:56:54 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
kolik bodů měl vítěz?

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: úte 27. led 2015 18:38:38 
Offline

Registrován: úte 28. led 2014 21:44:11
Příspěvky: 204
pěkný fotky ;)


Naposledy upravil mildot dne stř 28. led 2015 21:42:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: úte 27. led 2015 19:32:52 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 22:51:55
Příspěvky: 120
Celkový vítěz měl 49 - s pružinovkou!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: úte 27. led 2015 21:48:21 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 17:00:50
Příspěvky: 252
Bydliště: Teplice
Podle fotek to musela být pecka, že by se do budoucna rýsoval jednorázový speciální závod v podobném duchu i u nás :twisted: , uznávám nic nového to není a vymyslel to někdo jiný, ale líbí se mi to. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: stř 28. led 2015 7:10:23 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Mám takový pocit,že kdysi dávno byla Česká sklopka taky něco podobného. Že by na řadu přišly opět Dominátorovy sklopky ? A kolečko na 60 jsme taky mívali.[SMILING FACE WITH SMILING EYES]
odeslano z mob.zarizeni.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cambridge HFT Diabolical 2015
PříspěvekNapsal: čtv 29. led 2015 9:34:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
Česká sklopka nebyla nikdy nic takového, ale časem možná mohla být. Sice jsme občas dali to kolečko s 8 cm killzónou na těch 60 metrů, ale všechno to byly 40mm killzóny vesměs kolem 30 metrů. Kdyby to pokračovalo ve stejném stylu, tak dneska všichni střílejí komplety a na pušce mají Big Nikko. ;)

Tady je Warthogův souhrný článek. Moc pěkně napsáno!!

http://www.fieldtarget.cz/reporty/2015/ ... -2015.html

Obrázek

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 146 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz