FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je sob 27. dub 2024 10:17:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2024 13:27:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
Oba závody v Petrušově budou přeloženy na jiný termín. V září je kolize s ME a červnu je v Petrušově jiná akce.

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2024 19:45:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 20:46:48
Příspěvky: 610
Bydliště: Svitavy Lány
Upravené termíny:

Petrušov 29.- 30. 6 Petrušov
Finále Petrušov 21.- 22. 9. 2024. HFT Morava sever

_________________
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
I pád na držku je pohyb dopředu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17. dub 2024 11:58:43 
Offline
Moderátor

Registrován: stř 12. bře 2014 20:19:47
Příspěvky: 864
Bydliště: Havířov
V letošním ročníku Moravského poháru dochází ke změně hodnocení. Již se nebudou výsledky přepočítávat na procenta, ale podle pořadí se budou udělovat body. Tento způsob odstraňuje problémy s bodováním 0-1 a 0-1-2.
Hlavním zpracovatelem je Zuki, za což mu patří velké poděkování


Přílohy:
Nové-bodování-MP-popis kopie.jpg
Nové-bodování-MP-popis kopie.jpg [ 170.25 KiB | Zobrazeno 304 krát ]
Nové-bodování-MP kopie.jpg
Nové-bodování-MP kopie.jpg [ 113.25 KiB | Zobrazeno 304 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17. dub 2024 13:37:45 
Offline

Registrován: pát 05. úno 2021 20:50:25
Příspěvky: 62
Pěkné, dobrá práce! Nejen, že to spojí dva světy bodování, ale systém bere v úvahu i to, jak dopadl rozstřel, to procenta stírají.

Já se zabýval podobnou myšlenkou, dávat výsledky všech závodů do nějaké databáze. Na konci roku udělat statistiky a žebříček (něco, jako dělá David), ale že by se starala technika, tak by to vlastně nemuselo být na konci roku, ale dělo by se samo průběžně. A přesně mě napadlo brát pořadí a ne úplně lineárně, aby přední místa měly jisté zvýhodnění. Jen jsem to nikdy nedotáhl dál, než k myšlence.

Tak dám tip na dlouhé zimní večery příštího roku. Ještě jsem uvažoval o nějaké korekci podle obsazenosti závodu. Když budu poslední na závodě, kam přijelo 10 lidí, je to jiné, než když budu 10. na závodě, kam přijelo 80 lidí. Buď mě napadlo krácení bodů u málo obsazených závodů, nebo naopak body za závod mít jako součet body_za_pořadí + body_za_počet_lidí_co_jsem_přestřílel. Na podzim po posledním závodu bude dataset, nad kterým půjde bádat a zkoušet si, co by to provedlo. Tak třeba tentokrát nezůstane jen u myšlenky :-).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17. dub 2024 15:04:45 
Offline
Člen CAFTA

Registrován: sob 17. led 2015 20:25:12
Příspěvky: 269
Bydliště: Frýdek-Místek
Zdravím hlavně Zukiho. Měl by dostat medaili.
K těm zvažovaným korekcím. Pokud jsi získal body, procenta,bednu nebo titul mistra světa -nikoho nezajímá kolik soutěžících přijelo. Jseš -li mistr světa, tak jsi první ne z 20ti nebo 320ti soutěžících ale z x miliard lidí na planetě. Že nepřijeli bo nemohli nebo nechtěli a vybrali si ten určitý víkend k jiné činnosti byla jejich volba. Proč by měl být soutěžící trestán za to ,že přijelo málo lidí třeba z důvodu, že je venku zima nebo větrno a jím se to nehodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2024 9:10:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3311
Bydliště: Praha
No, já nevím, myslím, že tohle všechno jsme řešili už kdysi, před asi deseti lety.
Formulový způsob se nedá používat v porovnávání závodů s rozdílným počtem účastníků. Proč? Protože jak píše Sajfi výše - střelci na méně obsazených závodech budou mít mnohem lepší výsledky. To není jako ve Formuli 1, kde je na každém závodě 22 jezdců.
Při vyhodnocování vznikne nespravedlnost, protože na celkový výsledek budou mít vliv okolnosti, které střelec není schopen ovlivnit svým výkonem.
Malý příklad: Jsou dva střelci, po škrtnutí nejhorších výsledků se každému hodnotí 6 závodů. Jeden z nich 4x vyhraje a 2x skončí o bod hůře než vítěz v závodu, kde se 3 lidí rozstřelovali o první místo. Druhý střelec skončí 4x druhý a 2x vyhraje. Takže teď má střelec 4x65+2x50=360 a ten druhý má 4x59+2x65=366. Standardně by mohl mít ten první třeba o deset složených sklopek více a desítky procent náskok.
V tomto systému v zásadě vůbec nezáleží na počtu trefených sklopek, to číslo je zcela irelevantní.
Na nižších místech v pořadí pak bude celkový výsledek korelovat s počtem účastí na menších závodech a asi ani nemá smysl je vyhodnocovat. Nezapomeňte, že jsou střelci, co mají za cíl třeba být v první desítce a teď se tam nedostanou třeba jenom proto, protože byli na větších závodech.
A další věc - účastníci závodů s bodováním 2/1/0 budou znevýhodněni oproti těm s 1/0, protože 1/0 zvýhodňuje v pořadí méně zdatné střelce.

Spíš bych řekl, že byste se měli domluvit na jednotném způsobu bodování na pohárových závodech a je jedno jestli to bude 2/1/0 nebo 1/0, protože navzájem to porovnávat logicky nelze. To je jako vyhodnocovat fotbalový turnaj, kde na některých hřištích by se dávalo půl bodu i za tyčku.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2024 11:20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:16:14
Příspěvky: 275
Ahoj Kubo, vnesu do toho objasnění celé situace...
Po dostřelné ve Vojtěchově (chyběl jsem kvůli Covidu) se rozhodlo, že MP bude opět bodovaný 2-0-1, což se neslučovalo s komunikací během roku.
Postavil jsem si hlavu, že závod bodovaný 2-1-0 stavět nebudu a Jirka nechtěl Vacenovice dělat beze mě.
Přišel jsem tedy s nápadem nedělat celkové pořadí procenty, ale bodově.
Návrh jsem volal Xpetrovi a Jirkovi. U nich se to potkalo s úspěchem.
Jirka začal přepočítávat minulé MP podle nového bodového systému a byl vybrán ten, který neovlivňuje pořadí.
Další výhodou je, že každý klub si vybere vlastní počet sklopek.
Dokud nebude jednotná dohoda mezi kluby na bodování a počtu sklopek, zůstává bodový systém.

Jsem rád za klidné vyřešení různých názorů napříč kluby díky stejnému cíli, tedy podporovat velmi úspěšný MP.

_________________
Odkaz: John Steele.
Odkaz na stránky WINNERS.

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22. dub 2024 21:24:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2020 20:49:55
Příspěvky: 73
Ahojte, níže v odkazu se můžete podívat na stav Moravského poháru, aktuálně po prvních dvou kolech.

STAV MORAVSKÉHO POHÁRU 2024

_________________
HFT WINNERS!
https://hftwinners.cz

Air Arms EV2 MKIII + Sightron SIH 4-12x40 FTMOA-20

Walther Terrus 4.5mm (Strix tuning) + Delta Optical Entry 3-9x40 AO IR Mil Dot


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz