FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 10:13:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě 2019 20:02:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. úno 2019 21:18:29
Příspěvky: 36
Bydliště: Buštěhrad
Mám verzi x32 SCB2 a následující problém. Nastřílím na 31m se zoomem 12x a zaostřením paralaxou (vychází to na trochu přes 40y cejchování). Všechno chodí jednou dírou. Nastavím zoom 10x a paralaxu na 25y a všechno chodí jednou dírou, jen asi 15mm doleva a nahoru. Občas se mi asi podaří správně koukat a potom dám střed i takhle, ale jak dám hlavu pryč a zpět, je to zase v čudu. A teď dotaz. Naklikat při požadovaném setupu na střed (což je dost naprd při menším zvětšení a máznutí obrazu), nějaká finta na koukání, nebo změna optiky? Nebo je vadný kus a takhle se to chovat nemá ani při mojí slepotě?

P.S. Když do toho ale zkoušim koukat ze všech stran a výšek, tak se kříž na cíli ani nehne, jen tmavnou příslušné okraje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě 2019 20:27:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Asi to mění nástřel se změnou zvětšení nebo se změnou paralaxy. Nastřel si při 10x@25y a už s tím nehýbej.
Jinak takhle se to samozřejmě chovat nemá.
Jestli chceš mít jistotu jak to je, tak upni optiku v montáži do svěráku, koukni do ní a toč zvětšením a paralaxou a hned uvidíš, co to dělá.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě 2019 20:00:08 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. led 2014 18:20:17
Příspěvky: 682
Bydliště: Bystřany
Předražený krám, to už je lepší Valiant nebo vortex skoro za půl. Mám ji hozenou ve skříni. Všechno se tam ovlivňuje, paralaxa kolikrát nejde ani doostřit na větší vzdálenost ,musí se pomoct zmenšením přiblížení nebo korekcí oční vady. Nastřelím, jde to na jedno místo, a najednou třeba 20 ran o kousek nahoru a do leva do jedný díry . sklikám to , dobrý a pak to zase pomalu vracím na původní hodnoty... Za chvíli z toho bolí oko....To dělá z výroby. Jinak nulová chyba paralaxy. Proto jsem ji dlouho odpouštěl tyhle neduhy. Anglán co se mnou střílel řikal že ji vybíral ze 4 kusů na krámě....a to o něčem svědčí...Pokud někomu funguje dobře tak mu to přeji ,ale její nákup je asi stejná loterie jako z aliexpresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MTC Viper Connect SL 3-12x24 SCB2
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě 2019 20:34:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. úno 2019 21:18:29
Příspěvky: 36
Bydliště: Buštěhrad
Já nakonec došel do stavu, že to chodilo perfektně a nesahal na to, ale narazil jsem na problém s jemnou osnovou. Nebyl jsem schopný najít střed, při pohledu z louky do lesa (ze světla do stínu). Navíc mám hejblej barvocit a tak mi ani červený podsvit nepomáhá (ten vidím až ve tmě). Každopádně jsem dnes pořídil Sightron SIII 3,5-10x44 LR MD. Musím říct, že ten Connect mi velmi vyhovoval tím koukáním nakrátko a kvalita obrazu byla dostatečná. Mít tu osnovu trošku silnější a od krajů, tak fakt neměním.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz