FIELDTARGET.cz

Vše o vzduchovkách a jejich příslušenství.
Právě je čtv 28. bře 2024 14:35:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 13:20:10 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. led 2014 15:21:32
Příspěvky: 1058
Bydliště: u Poděbrad
chtěl jsem na fórum napsat jednu rejpavou poznámku a ono není kam. tak jsem byl nucen založit toto nové vlákno ;)

takže hoši, vy kdož jste uvažovali o té Meoptě od Mandyho ( třeba ty Darkene :lol: ), tak jste udělali velkou chybu, že jste ji nevzali :D . po posledních dvou závodech, které jsem s ní absolvoval musím s naprostou jistotou říct, že je boží! jak nedám dopustit na svého Leupolda, tak tahle Meopta se mu nejen vyrovná, ale v ledasčem ho i předčí. úplně nejvíc nejlepší je ten Halfmildot a dále neuvěřitelná světelnost, která se projevuje za velmi špatných světelných podmínek, které byly například teď v sobotu v Milovicích. kdekdo si stěžuje, jak bylo špatně vidět a já v té Meoptě viděl vážně všechno- a krásně ;) .
u obou optik se dá skvěle odhadovat vzdálenost pomocí rozmazání obrazu. to je v podstatě taky jediná metoda, kterou já používám. toho jsem se trochu u té Meopty bál, ale jde to stejně dobře jako u Leupolda.


Přílohy:
fff.jpg
fff.jpg [ 139.29 KiB | Zobrazeno 18332 krát ]

_________________
dycky Steyr
dycky se přihlásím a dycky nepřijedu
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 15:11:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. led 2014 21:03:17
Příspěvky: 3299
Bydliště: Praha
Já si musím trochu přihřát polívčičku - ten kříž v té Meoptě je vytvořený přesně podle mého návrhu. ;)
Tak jsem rád, že jsi spokojený.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KTDsf1eJ5Bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě 2014 15:34:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 12:38:08
Příspěvky: 189
nemůžu najít smajlíka kterej bije hlavou o zed...
Nicméně po několika testování optiky od PetraK musím říct, že sem spokojen a je to další level, tedy pro mne, od NIkka, přes Vipera, tak možna za rok za dva kdo ví bude i Meopta.
Já totiž měřím vzdálenost okem když přijdu ke sklopce, vím že je to metoda asi nejhorší, ale mě to zatím vyhovuje a leckdy se i zadaří.

_________________
http://darkenknife.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2014 16:04:57 
Offline

Registrován: pát 24. říj 2014 15:57:08
Příspěvky: 9
Kubajzz píše:
Já si musím trochu přihřát polívčičku - ten kříž v té Meoptě je vytvořený přesně podle mého návrhu. ;)
Tak jsem rád, že jsi spokojený.

Bylo by mozne aby nekdo z vas kteri tuto optiku maji,dat sem fotku toho krize co navrhl Kubajzz? Hledal jsem ji na Meopta shop, ale nenesel.
A snad i tu adresu kde se da obednat. Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: pát 24. říj 2014 16:36:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:40:51
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
Tenhle byl na zakázku, pravděpodobně existuje pouze jediný kus...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: sob 25. říj 2014 7:20:51 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Je pravda že ta optika je skvělá, jenom až bude někdy příležitost, tak se ti do ní Ivoši budu muset trochu více podívat a zjistit jak je na tom s tou paralaxou. Do pár Meopt už jsem koukal a ohledně chyby paralaxy na tom nebyli úplně nejlépe....

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: sob 25. říj 2014 21:34:41 
Offline
Člen CAFTA
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. dub 2014 19:44:31
Příspěvky: 170
Bydliště: Jeseník
Je to zajímavé téma. Taky hledám co bude nej, zatím používám mambu lite (do té doby, než něco vymyslím) Mám doma na test deltu titanium 4,5-14x40FFP. Super puškohled, parádní osnova, ALE: když jsem nastavil paralaxu na cca 20-25m, tak od 15m byla chyba o hodně menší než u té mamby, byl jsem z toho úplně hotovej! Nějaká byla, ale proti mambě nebyla vůbec žádná. Ovšem do 15m to byl mordor - zlatá mamba. No asi zas tak hrozné to nebylo, řekl bych srovnatelné, jenže v deltě byl jeden problém. Když kouknu do mamby kousek mimo, tak to vidím, jenže delta koukala pořád krásně... Tak prozatím skončilo moje laborování a teď pokoukávám po Sightronu, Burrisu a Vortexu... Asi už není moc co objevovat

_________________
...Pepane a víš kdo s nima spí!?!? .... JEDNIČKÁŘI!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2014 11:00:20 
Offline

Registrován: úte 28. led 2014 21:44:11
Příspěvky: 204
může mi někdo vysvětlit jak je možný, že na Hadačce vyhrál Doveda s Gamekingem :?: a neni to poprvé co vyhraje borec podle místních guru s low-endem, s puškama to samý eště sem si všim, že tam střílel s hatsanem AT a optikou 4X32 a přestřílel pušky i optiky za baťohy :lol: záleží samo i na střelci to mi je jasný :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2014 11:19:47 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2014 22:22:13
Příspěvky: 833
Bydliště: Altstadt
Je to všechno se vším 8-) Doveda má perfektně přečtenou optiku i pušku kterou používá, to se nám, co se v tom víc vrtáme než střílíme nemůže stát :lol: Podobně je na tom i John Steele, má S410 s Deltou, snad odjakživa a výsledky perfektní, myslím že je to právě z těch výše zmíněných důvodů. Já si ale prostě nemůžu pomoci, nedá mi to.....nedá, nedá a nedá :roll: :lol: :mrgreen:.....a takových je nás povícero :D
Je to samozřejmě i o střelci a Václav střílel vždycky dobře 8-)

_________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Optika na HFT
PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2014 12:03:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. led 2014 9:40:51
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
Zdendaxx píše:
Je pravda že ta optika je skvělá, jenom až bude někdy příležitost, tak se ti do ní Ivoši budu muset trochu více podívat a zjistit jak je na tom s tou paralaxou. Do pár Meopt už jsem koukal a ohledně chyby paralaxy na tom nebyli úplně nejlépe....


Proč ne, to můžem vyzkoušet. Nemám s čím srovnat, měl jsem jen Burrise. Proti tomu má chybu p. trochu větší
(větší průměr skel, kratší eye relief...). Já to neřeším. Střílím s brýlema, takže očnici používat nemůžu.
Učím se strkat frňák k lícnici pořás stejně, dodržovat stejnou střeleckou polohu... myslím, že se to dá naučit.
Na dlouhé sklopky to celkem jde. Větší vrásky mi dělá střelba na sklopky pod 10 m díky větší vzdálenosti záměrné od osy hlavně.

Navíc, když už tu chybu paralaxy má, asi by se dalo ji využít k měření vzdálenosti...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz